Jump to content

Audi A6 C7 Avant 2012 3.0 TDI - няколко въпроса


rexxxxx

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро се ъпгрейднах до това:

А6 C7 Avant 2012 3 TDI - 180kw с адаптивано въздушно окачване.

 

Колата е на около 250000, но е гледана и в добро състояние.

 

Тъй като това ми е първата кола с автоматична скоростна кутия и от този клас имам няколко въпроса относно ползването и:

 

1. Старт-стоп системата - има ли смисъл от нея? Сетната ми е да помни последното положение на бутона и реално може да не я ползвам никога - струва ми се че за колата е по-добре да не се ползва!

2. Въздушното окачване - има ли проблем ако си карам постоянно в града с "вдигната" кола - по разбираеми причини (дупки, високи тротоари при паркиране и т.н.)?

3. Можете ли да ми препоръчате добър сервиз да я закарам за щателна диагностика, но не само на VCDS а и да се погледне какво е състоянието и какво да очаквам като бъдещи ремонти? - За Порше и аз се сещам, но съм чувал неща за не добро отношение към хора с по-стари коли!

4. Препоръчайте ми място където да и направят хубаво изпиране на интериора (кожа + алкантара) без да окепазят нещо, вътрешен детайлинг също ако може? - намирам много фирми, но ми се иска да имам препоръки!

5. Посъветвайте ме - какви модификации (предимно функционални, не говоря за визуален тунинг) могат да се направят към модела от 2012 година?

6. Има ли как да се изключи автоматичното гасене на двигателя когато отворя шофьорската врата? Много е дразнещо когато искаш да излезеш за малко от колата без да я гасиш и тя решава че ще се загаси сама!

 

Предварително блгагодаря на всички отговорили!

Редактирано от rexxxxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти препоръчам D-Bros https://dbros-garage.com/ за точка 3, наскоро търсих и аз а6/а7 тези години да си взема, и им закарах една а6ца, намериха за около 30 минути предстоящи ремонти за около 5-6к. Честито за колата, със здраве да си я караш!

Редактирано от skrat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не само за точка 3. 
Аз си гледам там ваговете,от както се помня, още преди да са на тази локация. Това е мястото, на което знам, че ще ти обърнат внимание и имат повече от необходимите знания, за решаване на проблеми. Навярно ще излязат и други препоръки, ти ще прецениш сам според мненията. Успех и честита кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6. Да, може да се спре. Аз моето го спрях, защото наистина е дразнещо. Имаше една тема с вагком активации, може да я прегледаш. Там е описано всичко доста подробно. Ако нещо липсва, направи един бърз рисърч в чуждите сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...