Jump to content

Масло за 4f C6 3.0 TDI 224 кс


BBRemapping

Recommended Posts

Преди 6 часа, Cikata написа:

 Мотула…

Мотул нямат ни едно масло дето да е с база от група 4 или 5 дори супер дупер прехвалената им серия 300V. 

 

Ама добрата реклама прави чудеса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същите подозрения. Не мога да намеря ключова дума по която да ги търся. Никъде в описанието на маслата не намирам коя група са. Само Ravenol VMP са написали че е на база PAO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на решението, че ще взимам от Intercars понеже с тях работя и им разполагам с каталога пред очите ми. Обаче сега търся марка. Като наличност имам :
1: Motul 8100 X-CESS 5W40 4L (53,40лв) VW 502.00 ; ·VW 505.00
2: Elf EVO 900 NF 5W40 4L ( 34,99лв) VW 502.00 ; ·VW 505.00
3: Total QUARTZ 9000 EN. 5W40 4L ( 36,79лв) VW 502.00 ; ·VW 505.00
4: Shell HELIX ULTRA ECT C2/C3 4L ( 58,39лв) VW 504.00 ; ·VW 507.00
5: Castrol EDGE 5W40 4L ( 64,30лв) VW 502.00 ; ·VW 505.00 ; ·VW 505.01
6: Liqui Moly LIM8578 5W40 4L ( 76,85лв) VW 502.00

7: Comline 5W40 5L ( 65,50лв)

Кое бихте предпочели, гледал съм всички да са 5-40, нямам dpf и съм с BMK мотор. 
Разпитвам повечко защото това ми е първата VAG кола и конкретно тоя двигател който е известен с проблема с веригите, за това внимателно искам да избера какво да е маслото и се допитвам до вас. 
Цените написани в скобите са за 4 литра с отстъпка.

Благодаря предварително ! 

Редактирано от BBRemapping
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce Абе те още не тракат ама не знам със скапано масло да не пък да започнат :D

Редактирах горе описаните масла на кой каква норма му дават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано е безброй пъти Ravenol VMP за 5w30 и VST за 5w40 (са едни от топ маслата от към цена представяне на Равенол и истинска синтетика) и двете трябва да ги има в интеркарс

 

За тия дето си изброил съм 99% сигурен, че ни едно не е пълна синтетика, но избора си остава твой :)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ravenol-a е с изчерпано количество в програмата на Intercars. Никаква представа поради каква причина. Колкото до синтетиката пише на Мотула че е 100% и на Кастрола. За другите информация няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, KaHyTo написа:

Имах същите подозрения. Не мога да намеря ключова дума по която да ги търся. Никъде в описанието на маслата не намирам коя група са. Само Ravenol VMP са написали че е на база PAO.

 

Всеки производител бе напише за маслото си, че е с PAO (група 4) база понеже това са масла дето са няколко пъти по скъпи от тези с база от група 3.

Разбира се за да се напише, че е PAO или Естерно едно масло то наистина трябва да е такова ;)

 

Относно това как се разбира кое масло с каква база е: 

- най-лесно по MSDS документа ако даден производител е предоставил такъв, според зависи от базовото масло пише Petroleum based (т.е. "чиста синтетика") или пък има CAS номер по който се разбира какво точно е

- след това на база анализи публикувани във форуми като oil-club.de и oil-club.ru

 

преди 4 минути, BBRemapping написа:

Ravenol-a е с изчерпано количество в програмата на Intercars. Никаква представа поради каква причина. Колкото до синтетиката пише на Мотула че е 100% и на Кастрола. За другите информация няма. 

 

Явно се занимаваш със сервизна дейност или имаш познати. Нищо лично ама отдели малко време и прочети защо масла които са група 3 могат и се рекламират като 100% синтетични.

Безумно е сляпо да се вярва на шарени етикети ;)

 

В крайна сметка ако сменяш редовно дори и с тия масла от списъка няма да утрепеш мотора.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз това щях да напиша с тия мотори на незнайни километри само маслото им е проблема. Аз така и така повече от 5-6 000 на година не минавам с тази кола и сменям маслото по давност, ще слагам Кастрол този път. Между другото явно колегата доста добра отстъпка му дават на маслата, защото аз го взимам Кастрола от Ауто+ на 75 лева четири литра с отстъпка, а той е написал 64,30 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме сервиз, а се занимаваме с авто части, авто ключове и авто аксесоари, работим с няколко фирми, но в момента разполагам само с онлайн каталога на Intercars, за това явно са отстъпките такива понеже са фирмени, не са на частно лице. 

Колкото до километрите на километража са 420 хил. Дали са реални, никаква идея, съдейки на по тези в интернет които са на по 170-200 хил., може и истински да са, но не ми дреме грам честно казано :) 

Поизмъченка е малко, ама мен си ми харесва, първото ми Audi е и за сега съм приятно изненадан, като изключим някои доста тъпи неща (свързани с ремонти и достъпни неща по двигателя) сравнение с Mercedes-ите които съм карал до сега, ама мен колата си ми е супер :) За това питам като идиот, гаранция пред повечето изглеждам по този начин, но за мен е важно да не объркам нещо, това ще е само първия път, натам вече ще си знам. Живи и здрави колеги :) 

 

a6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в момента, моята 15-годишна красавица, 3.0 тди, 224к.с., е с MOTUL 8100 X-CLEAN 5W-30. Преди това беше с Castrol EDGE 5W30 и разлика в работата на двигателя не усещам.Сменям маслото веднъж годишно, т.е. на не повече от 10000км при моя стил на каране. Не споря за качествата на Ravenol VMP или VST, някога може и аз да опитам, но човек сам решава какви пари би дал за маслото и до колко свойствата на по-хубавото масло избиват дадената по-висока сума за тях, според съответния стил на шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, P_PETKOV написа:

 

Относно това как се разбира кое масло с каква база е: 

- най-лесно по MSDS документа ако даден производител е предоставил такъв, според зависи от базовото масло пише Petroleum based (т.е. "чиста синтетика") или пък има CAS номер по който се разбира какво точно е

- след това на база анализи публикувани във форуми като oil-club.de и oil-club.ru

 

Благодаря за изчерпателният отговор, това ми трябваше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, BBRemapping said:

Ravenol-a е с изчерпано количество в програмата на Intercars. Никаква представа поради каква причина. Колкото до синтетиката пише на Мотула че е 100% и на Кастрола. За другите информация няма. 

Равенол няма само в Интеркарс. Има и още поне 2 доставчика.

Има и човек тук във форума, който също го предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, BBRemapping написа:

Не сме сервиз, а се занимаваме с авто части, авто ключове и авто аксесоари, работим с няколко фирми, но в момента разполагам само с онлайн каталога на Intercars, за това явно са отстъпките такива понеже са фирмени, не са на частно лице.

 

Така де :)

Интеркарс работят само с фирми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ще бъде с Motul 8100 X-CESS 5W40 4L, поръчано е утре го сменям и готово. 

Цял ден загубих в ровене на форуми и глупости за едно масло :D Каквото стане това, важното е да сме живи и здрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пак сте добре. Аз слагам Редлайн за 50 лева килото и го сменям на 5000км. Преди да започна да слагам Редлайн, на всяко палене веригите чукаха по 35-40 секунди. С Редлайн-а нито веднъж не са тропали за повече от 30 секунди. Това масло подобри нещата и вече съм спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Gangbango написа:

Вие пак сте добре. Аз слагам Редлайн за 50 лева килото и го сменям на 5000км. 

Значи освен разхода- около 20лв за 100км имаш и още 10 за масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Gangbango написа:

Вие пак сте добре. Аз слагам Редлайн за 50 лева килото и го сменям на 5000км. Преди да започна да слагам Редлайн, на всяко палене веригите чукаха по 35-40 секунди. С Редлайн-а нито веднъж не са тропали за повече от 30 секунди. Това масло подобри нещата и вече съм спокоен.

35-40 секунди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...