Jump to content

Смяна на Дроселова клапа/Картерни газове ТТ 8N


karpachev100

Recommended Posts

Здравейте колеги. Собственик съм на ТТ мк1 купе на предно. Проблемът ми е , че когато колата загрее, започват да играят оборотите на свободна и на газ ,и на бензин. Днес бях на VAG-диагностика , майсторът каза че трябва да се смени цялата дроселова клапа. Друго мнение беше ,че трябва да се смени системата от маркучи за каратерните газове. А още други мнения са за , свещи , бобини , кабели. :) Грешката ,която показа диагностиката беше за ламбда сонда (майсторът на счете за необходимо да ме осведоми точно какви бяха грешките), но след като ги изтри, колата престана да вдига и играе на обороти. Та да си дойда на питането. Понеже ... майстори  - смятам да си сменя сам дроселовата клапа, както и свещите и бобините и маркучите и клапана за картерните газове.  НО нямам VAG COM нито VCDS кабел. Трябват ли ми за тези процедури и ако ДА , от къде и какви трябва да си купя? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти, за да направиш инициализация на дросел клапата, а също така, за да си четеш сам грешките и да не зависиш от разни майстори. Един колега във форума продава такива кабели, които работят чудесно. Ето в това видео има как се извършва първоначалната настройка https://www.youtube.com/watch?v=2zrmhDw_v7Y

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...