Jump to content

Проблем с сензора на разпределителния вал


Herlit

Recommended Posts

Здравейте, 

търсих във форума но не можах да намеря отговор на моят въпрос, затова реших да отворя нова тема. 

Наскоро си купих Audi A3 8l 1.8t 150hp quattro 2002 на което му светише engine chek. Преди да я купя я закарах в сервиз за да видят какъв е точно проблема и казаха че е сензора на разпределителния вал P0340 мисля че излизаше на диагностиката. Купих я смених сензора, смених всички масла, ремаци, свещи, филтри както е реда и всичко беше супер. След няколко дена engine check пак светна.Оказа се  пак същият проблем в сервиза решиха че може да не са направили добре центровка при сменянето на ремъците. Оправеха го и след 3 дена пак светна engine chek. Бях дал колата да я кара жена ми и понеже е мад шофьор при тръгване изгаси колата 3 пъти и engine cheka изхасна. На следващия ден изгаси колата 2 пъти и engine chek светна. Отидох ме до сервиза направиха пълна диагностика на кола компютър, букси, кабели, сензори казача, че не виждат от къде идва проблема всичко работи нормално. Едното момче каза, че може да имам някакъв проблем с веригата на разпределителния вал вътре при двигателя или изхабен разпределителен вал. Възможно ли е това да дава грешка при сензова?  Колата е на 190 000 км. реални с пълна сервизна история и всички фактури от първия ден до днес. Купил съм я лично от Норвегия . Някой има ли идея какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вероятно неправилно зацепена верига. Проверете дали ролерите на веригата са точно 16 между белезите на валовете! 

image.png.2f39768e4f1eb5df79c03e2287af6df3.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...