Jump to content

Проблем с нивомера !!!


bochko

Recommended Posts

Здравейте колеги,паля сутрин колата и няма никакъв проблем.спрях да си взема кафе паля и изведнъж светна лапната на горивото,стрелката на  минимум и на борда ми показва 0.  Заредих 50литра и никаква промяна На диагностика ми изкарва това на (снимка1) .След търсене из форума попаднах на двата капака под задната седалка където се оказа че при мен е в багажника(снимка 2).Напръсках с контактен спрей буксата но никаква промяна какво следва да направя моля за мнения благодаря предварително

А6 4ф 2007г 2.7тди (предно)

EF4F3D1D-F768-4822-B917-8354FA71BE4A.jpeg

71FDA556-EF4D-4C0C-8682-47A7D8D0A541.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата не е куатро би следвало да има само един нивомер,защото резервоара не е разделен на две заради кардана. Трябва да отвориш този капак и да видиш какво се случва вътре,може само да е зацапан датчика,може кабел да е прекъснат.Без отваряне няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукам с дръжка на отверка по капака и се оправя.След седмица-две пак спира, пак чукам и така от повече от половин година.Скоро си чистих цедката на помпата в резервоара и тогава огледах поплавъка, но нищо не намерих.Мина може би месец от тогава и само веднъж е спирало да показва, но чукнах резервоара отдолу и се оправи.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата на датчика която е вътре в резервоара спира да прави хубав контакт защото плува в нафтата и се затлачва с мръсотии. Аз я почистих с спрей за почистване на електронни компоненти и съвсем внимателно леко изкривих пинчетата да правят по добър контакт. Също почистих и самия датчик,отваря се,ама трябва много да се внимава да не изпаднат вътре едни малки метални чарколаци,аз половин час търсих едното из шумата дето беше нападала от дърветата около колата.

IMG_20190915_111925-1000.jpg

IMG_20190915_112034-1000.jpg

IMG_20190915_112050-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес след около 200км каране, спрях да напълня резеввоара преди да се прибера и след паленето ми показа, че няма гориво при пълен догоре.Като се прибрах на канала чукнах с едно чукче точно под помпата отдолу и се оправи. И така до след месец примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...