Jump to content

А6 С7 или А4 B8


Recommended Posts

Здравейте,

От доста време съм метнал око на А6 3.0tdi. След доста гледане и разузнаване като че ли и А4 B8 също ми отговаря на изискванията. Като цяло си търся кола за път, като задължително искам КОМБИ. Разбрах досега че главния проблем е веригата на двигателя, защото обслужването и е 3-3500лв. За какво друго трябва да внимавам? Между а6 и а4, с бюджет 22000-25000 лева, и главна цел пътуване и евентуално комфортно спане със спуснати задни седалки, кое от двете да избера? Слагам няколко обяви, ако можете да кажете мнение, ще съм благодарен :) забравих да кажа и че задължително искам панорамния таван!

https://m.mobile.bg/details/11631795356365183

https://m.mobile.bg/details/11632837239388734

https://m.mobile.bg/details/11631176247557943

(към момента не намирам добри а6ци)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравей,

лично аз съм много доволен от B8 но сега ще го сменям за C7 просто защото ми харесва визията / интериора а и откакто съм с дете и ми трябва повече място. За шофиране отпред е удобно и просторно , но на пътниците отзад ще им е тясно на краката. Ако пътуваш сам тогава е достатъчно голяма . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 10/6/2021 at 1:11 PM, sas_97 said:

От доста време съм метнал око на А6 3.0tdi. След доста гледане и разузнаване като че ли и А4 B8 също ми отговаря на изискванията. Като цяло си търся кола за път, като задължително искам КОМБИ.

Тези два автомобила са върху едно и също шаси.

Заради по-малките размери Б8 е по-управляемата кола - по-завиваща, по-спираща, по-адекватно реагираща на волана.

Заради по-малката челна площ Б8 е по-тихата кола....но ти търсиш "панорамен таван", т.е. шумът явно не те интересува.

Размерите на Б8 са направени буквално да не ти стигат по няколко сантиметра.

 

Щом мислиш, че стандартно обслужване на верига за 3000лв е проблем, насочи се към 4 цилиндровия дизел с ремък.

На практика ще намериш запазено Б8 с 4 цилиндров дизел по-лесно. 

 

Ако трябва да се обобщи - за дълго спокойно пътуване купето на А6 е по-подходящо.

За евтино, спокойно и безпроблемно  возене 2.0Д е по-подходящ.

....а за по-динамично каране със завои Б8 с бензинов мотор :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.12.2021 г. at 14:23, robobug написа:
 

Търси шестица.Както писа колегата ако си сам е добре,но за мен е по- добре а6с7


Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/27/2021 at 7:16 PM, crazy driver said:

Наистина ли?

Постът ми има повече от един ред и мисля, че достатъчно добре е посочена разликата между двата модела, която касае темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата най вероятно си е намерил кола вече :) Но ,ако искаш да имаш равен под трябва да махнеш задната седалка при /B8 / . Ако отзад ще пътуват хора на дълъг път 6-цата ще е по удобна определено . Ако и 2-те са с 3.0 TDI обслижването на моторите ще е същото . Аз съм с B8 седан и с 2 деца , засега от зад им е комфортно . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...