Jump to content

А6 BiTDI проблем с верига или?


Nikola_RS

Recommended Posts

Здравейте,днес закарах колата за смяна на масло и филтри,майтора след 1 час се обади че искал да ми покаже нещо- беше слвали корите и колата беше на канала,каза да застана под колата,изфорсира двигателя до 2000 оборота и пусна гаста-и така няколко пъти ,като при всяко пускане на гаста се чуваше потракване в двигателя от задната страна.Според него веригите били за смяна,което много ме притесни.Сетих се обаче че принципно веригите се сменят когато започнат да тракат сутрин,а при мен такова нещо не се е случвало до сега,колата работи и върви нормално,няма забележки. Въпросът ми към всички които са се сблъсквали с това е ,дали наистина тракането е от веригата ,да се пускам ли по въртелебжката и колко би струвало?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да са вериги - ако е поизпуснал долен обтегач, може да трака отзад / ниско долу при определени обороти.

 

Това с тракането при палене е по-често когато изпусне горен обтегач при моторите с 4 вериги и обтегачи  (БМК, АСБ и подобни)… твоя не е такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, BECKO said:

Възможно е да са вериги - ако е поизпуснал долен обтегач, може да трака отзад / ниско долу при определени обороти.

 

Това с тракането при палене е по-често когато изпусне горен обтегач при моторите с 4 вериги и обтегачи  (БМК, АСБ и подобни)… твоя не е такъв.

В такъв случай какви са симптомите за смяна ?

Моята е на 230к и до момента няма никакво щракане

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...по темата,бях в няколко други сервиза ,гледаха я ,колата ,слушаха я и казаха че било нормално леко да пука,като пуснеш рязко гаста,това не било от веригата,а от самия притисквател,който сработвал така,когато била заминала веригата се чувало при студен другател и когато колата работи на място,а при мен не е така. Така че не смятам да се впускам във филма за 5к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

VCDS казва каква е синхронизацията на валовете и от там може да се прецени дали е "разтегната" веригата.

Моята е на 200к реални БИТДИ  и  синхронизацията ми е -2.5 / -3  и  вече работи по-шумно🚜 , така че мисля че скоро съм за вериги.

Не знам дали съм прав , кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 17.07.2023 г. at 17:21, B0R0V написа:

VCDS казва каква е синхронизацията на валовете и от там може да се прецени дали е "разтегната" веригата.

Моята е на 200к реални БИТДИ  и  синхронизацията ми е -2.5 / -3  и  вече работи по-шумно🚜 , така че мисля че скоро съм за вериги.

Не знам дали съм прав , кажете?

А колко е тази синхронизация за нова верига 0 ? . При мазда примерно е до -8градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...