Jump to content

Махане на катализатор


milosha

Recommended Posts

здравейте, Аудито е А5 В8 и в компютъра излиза грешка за катализатора, както и светеше чека. изчистихме, чакам да светне пак.

отидох в М-Комплект и ми казаха, че трябвало да се разглабя двигателя, за да се стигне до катализатора и да се изпразни или да се замени с тръба/друг катализатор и т.н.

 

бихте ли ми казали как се стига технически до него, отдолу под кората няма ли как? и къде да отида, където ще свършат добра работа на нормална цена? идеята е да проверим дали вътре е начупено съдържанието и да решим какво да го правим ако е запушен и за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега А5 Б8 е Купето на твоя автомобил сега е редно да напишеш и с какъв Двигател е за да може някой да ти отговори

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да свалят се буталата и тогава катализатора пада ... стига глупости явно нещо са те пуснали по пързалката. Ето ти стъпка по стъпка как се случват нещата. При А5 е абсолютно същата процедура 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, и аз не ги взех насериозно. а уж са М-комплект и ходи половин София при тях.

за това, което прати, ще си потърся помощник и ще го пробваме. благодаря ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/8/2021 at 10:46 AM, milosha said:

здравейте, Аудито е А5 В8 и в компютъра излиза грешка за катализатора,

Провери по номер на грешка какво може да я предизвиква.

Катализаторът на тази кола трудно ще се повреди.

 

Ако дюзите леят бензин или запалването не работи коректно или газоразпредлението не работи коректно или просто е умряла задната ламбда ще запали подобна грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извадихме двете ламбди и показа други грешки. значи не е от тях. катализатора през дупките изглежда ок също. други идеи??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за видеото. тъй като не знам руски - показва, че може да се свали катализатора и да се впръска през дупките такъв продукт и го чисти ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С няколко думи човека обяснява , че първо трябва да се премахне причината за запушването евентуално висок разход на масло , след това да се смени или ако се отстрани , да се направи качествено и със  съответния софтоер , за да не повлияе отрицателно на двигателя  с повишаване  разхода  на гориво и масло. Чистенето малко ми звучи като реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...