Jump to content

Audi Q5 странични огледала


Drone

Recommended Posts

Преди седмица си взех audi q5, внос от Канада. 
Забелязах, че шофьорското огледало е доста по-увеличаващо от пасажерското, което е малко дразнещо, пък и сляпата зона ми остава доста голяма. Трябва да си завъртя главата за всеки случай иначе може да изпусна и да не видя някой. 

 

Имате ли идея защо е така направено ? Мислех си да поръчам само стъкло, но няма как да съм сигурен, че няма да е същото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там и в сащ стандарта е такъв , свиква се :) По принцип като се минава техно тест / така ми каза човекът който ми оправи документите / трябва да се сменят с европейски , и мигачите ако има нужда трябва да се преработят да светят в оранжево . Сигурно има и други разлики но това съм запомнил :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Северно-aмериканското шофьорско не е увеличаващо - обикновено право огледало си е. Идеята е да ти дава правилна представа за разстояние. Само пасажерското е намалящо и затова по закон е цитирана песен на Мийт Лоуф. Европейското шофьорско си е намалящо (асферично). 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах си едно асферично, че ми е доста некомфортно като карам. Доколкото видях доста лесно се сваля. 

 

Честно казано като регистрирах колата в сряда изобщо не ми гледаха мигачите, нито дали имам аптечка :D  Не че не са ми направени оранжеви вече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го. Малко борба имаше докато успея да извадя буксите на подгрева, но с една права отверка за лост стана :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/9/2021 at 2:34 PM, Drone said:

Поръчах си едно асферично, че ми е доста некомфортно като карам. Доколкото видях доста лесно се сваля. 

 

Честно казано като регистрирах колата в сряда изобщо не ми гледаха мигачите, нито дали имам аптечка :D  Не че не са ми направени оранжеви вече. 

Може ли линк за асферично дясно, че не намирам. Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега като потърсих, десните всички за изпъкнали(convex). Т.е приближават и имат надпис отдолу: Objects in the mirror are closer than they appear.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от къде взе стъкло за огледалото ? 

аз съм със същата сага , но дори и в Порше не можаха да ми помогнат с огледало (подгрев и автоматично затъмняване) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай им направо някой от тия парт номера, но цената е мега "приятна".

 

image.png.a6c9cdcc80b814f3e5f05e085cd3c60a.png

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре Асферично от Convex, има по-широк ъгъл на видимост. Аз взех такова без затъмняване. Пък и да бях взел със затъмняване, буксата се сваля, след това трябва да се запоява, малко играчка е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, P_PETKOV said:

Дай им направо някой от тия парт номера, но цената е мега "приятна".

 

image.png.a6c9cdcc80b814f3e5f05e085cd3c60a.png

благодаря за инфото , 

с пичовете в порше не стигнахме изобщо до цена , само до заключение "ми те всички леви са такива като твоето" 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, gigaset написа:

благодаря за инфото , 

с пичовете в порше не стигнахме изобщо до цена , само до заключение "ми те всички леви са такива като твоето" 

 

Да не би да ги търсят по твоя канадски VIN?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитаха се и така , ама след третия път взе та ме чу човека , че не ни трябва канадско но пак греда ...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако им дадеш тоя парт номер: 8R0857535H не става ли ? 

 

Пак казвам, според мен асферично е по-добре от изпъкнало. Игъла на видимост е доста по-голям. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...