Jump to content

Проблем с автоматична скоростна кутия


mmm777

Recommended Posts

Здравейте! Проблемът в следният: Когато колата е студена и до достигане на оптималните температури няма никакъв проблем, след като колата и кутията загреят се получава следното:най-отчетливо между 3та и 4та предавка колата тресе здраво при натиснат до средата педал на газта, от време на време само на четвърка предавка пак има леко тресене. При кикдаун или по-силно натискане кутията сменя добре, изрежда си скоростите без проблем. На 4та има лека игра на обороти но не постоянно. Маслото не е сменяно, закачана е на cvds няма предходни и настоящи записани грешки в кутията. Моля за съвет! Колата е 3.0тди 2004 12ти месец. без вихрови клапи,егр и дпф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй маслото на кутията и ще се оправи. При мен го имаше точно между 3-та и 4-та когато се кани да превключи. Смених масло и ъпдейтнах кутията и веднага заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето между твойта и неговата кутия има шест години разлика и два триста хиляди километра, ама не пречи да опита със смяна на маслото, може и нещо да се подобри, колкото и да се съмнявам. Аз си мисля, че трябва да се ревизира кутията и да се рециклира хидрото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами само хидро и масло излиза към 1200-300 май, ама знае ли се какво друго ще трябва. Ако си от София, да ти дам телефона на Ники, сервиза на Илиенци, да я погледне и да ти каже какво ще се прави. Но е много претоварен, иначе като цени е без аналог.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mili 75 Далеч ми е София, иначе с удоволствие! А в момента няма как да отделя няколко дена за един преглед. Най-вече за ориентир питах, тъй като имах и аз подобни съмнения за хидрото. Едно обслужване и ъпдейт е най-лесната работа, но не знам дали ще има смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях отписал хидрото с онези вибрации при превключване, но.....новото масло реши проблема. Обслужването ще му излезне 300-350 лв с труда. Според мен е нормално да се пробва първо с това. Но....винаги може да е и по-зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ще излезе толкова, за да се пусна и аз за едно такова упражнение?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и половина при Ники ми излезна толкова....350 точки. Труд и консумативи от него. Маслото беше Swag. Мисля, че и филтъра беше същия, не помня. Друг е въпросът, ако се иска ZF масло и консумативи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг да сподели мнение?  Възможно ли е тези вибрации да са от тампон на кутия?

Редактирано от mmm777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...