Jump to content

Загряване на автмобила на място


tilev71

Recommended Posts

Здравейте колеги.Имам колата от 2 месеца купих я от България .Модела е А3 спортбак 2.0 дизел 140к.с.първа регистрация 3.11.2005г.Тръгнах за Германия на 10 септември още на нашата граница колата загря до край и светна лампата за температурата и това на работа на двигателя на място знаете как е по граници на 1-ва тръгнеш спреш тръгнеш спреш и загря това в продължение на час докато мина границата перката изобщо не включи.Иначе колата си върви нормално и в движение температурата си влезна в нормални граници проверил съм бушоните всичко е наред някой имал ли е подобен проблем да помага .И другия проблем който се появи наскоро е че започна да вади черен пушек от ауспуха не редовно само докато загрее и се оправя но ме дразни че почерня задната броня от това около ауспуха.Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Първо провери датчика за перката който отчита температурата и включва перката.Втора смени си термостата и антифриза.След това виж дали пак го прави.
Термостат
Датчик за включване на перката
Антифриз.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Дано да не е големия дявол.Гарнитура на главата или прегрявана глава.На този мотор това са му проблемите.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност единственият проблем е невключването на перките на охлаждащите вентилатори при загряването на мотора.

Най-вероятната причина за това е неизправен температурен датчик, но може и нещо друго да е - окабеляване, уреда на таблото и други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса си е съвсем уместен, но нека отговори някой, който знае къде е на тази кола...😁 

Обикновено е върху или близо до термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...