Jump to content

Проблем с крушки на номера при 4F Avant


BBRemapping

Recommended Posts

Здравейте! От както купих колата на номера ми свети само лявата крушка (няма грешка на таблото). Подмених и двете крушки с чисто нови, същата работа. Обаче ако колата е изгасена и пусна габаритите, светят и двете крушки, като запаля колата, дясната гасне и свети само лявата. Вътре са се леко постопили пластмасите където лягат крачетата на плафона. Мисълта ми е някой имал ли е премеждия с тази глупост и проблем ли ще е ако сложа LED плафони (цял плафон, не само лед крушка). Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

странно е, че понякога свети, друг път не.

Да, контактите се стопяват, добре е и контактите са се почистят.

Ако сложиш лед плафони/крушки, ще имаш грешка за изгоряла крушка, ще искат резистори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих лед плафони за задния номер и няма ядове. Нито грешки, нито премигват. И светят много яко. Все едно карам баси яката кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, OvivO написа:

ти си фейс 2010, не си ли бил с лед плафони? На пре-фейс винаги ще искат ледовете резистори.

Има си лед крушки които са си с "вградени" резистори за товар...не е нужно да се слага нищо допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

54 minutes ago, sunshai said:

Има си лед крушки които са си с "вградени" резистори за товар...не е нужно да се слага нищо допълнително.

аз съм с такива вече 4 години, но не са оем. Ако сложи оем лед - мисля, че ще трябват и резистори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях се запътил да си купя лед за моя буркановоз, то се оказа, че човека който ги продава са му останали само за BMW, та на жената петицата намаза, ама аз не успях :( Ще продължа търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги смених с лед защото ми направи впечатление, че вече бяха последна грижа. Доста потъмнели и с ръжда отвътре. Търсих оригинални и реших, че няма смисъл. Tези са 30лв с доставката. Няма мигане. Моето е 07-ма с частично лед осветление, но това на номера беше с крушки.

Тези дже са ми прекалено ярки :) Друго си е да не ти се вижда номера 😁

Ето едно summary. Да не ви давам 100 снимки :)

https://drive.google.com/file/d/1Dm3kVHlRFoZsBTU89UQQ4JFlTI9WNar-/view?usp=sharing

Ако някой има въпроси ще му отговоря. Не искам да правя излишна реклама Незнам дали е ок.

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hellix, същите бяха и тия на които им бях хвърлил око, но уви няма, човека ги дава по 20лв комплекта и е от Мездра, а аз от Враца, на една цигара път ми е, не ми е толкова зор да сложа диоди, но искам да видя от къде идва проблема при мен тъй като грешки няма на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е доста странен. Грешки няма защото до определена година светлините за номера не се проверяват и нямаш индикация за тях. Както го описваш не е въпрос на контакт, а по-скоро н на модул.

Ако искаш да си поръчаш целия панел + плафоните трябва да имаш предвид да си поръчаш със или без дупка за ключалка, защото ги има и двата варианта. За смяната ще трябва да махнеш и кората на багажника. Може това да реши проблема, но няма гаранция. Зависи дали ти се занимава :) В крайна сметка мисля, че ако това ти е единствения проблем с колата си късметлия :) И аз така се впечатлявам на дребните неща :)

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, hellix said:

Грешки няма защото до определена година светлините за номера не се проверяват и нямаш индикация за тях

4F без да проверява крушките за рег. номера - не съм срещал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете проверява - тествал съм го като си слагах камерата в плафона, която е с LED осветление. За да не слагам допълнителни резистори, изрязах квадратна дупка в средата на кората на багажника и монтирах стария плафон с обикновената крушка да свети в багажника. Така няма грешки и осветлението на номера е LED и могат да се слагат всякакви LED крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, някой слагал ли е светлини от този модел и да сподели как ги е подкарал.

 

https://shop.ahw-shop.de/original-audi-led-kennzeichenleuchten-set-a3-a4-a6-a8?c=4702

 

При мен не тръгват и изглежда трябва да сложа допълнително съпротивление, защото при включване мигват и след това изписва грешка. Като "оригинален" артикул очаквах да не се налагат допълнителни интервенции, но явно няма да е plug and play.

Благодаря на отзовалите се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Артикула може да е оригинален, но не е за твоя модел Ауди. Ще трябва да свържеш резистори паралелно. Мисля че 33 ома ще свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Благодаря колега. За разлика от китайските, сега видях, че върху тях е изписана мощността, която е 1.1W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте на всички!


Имам проблем от скоро време с поява на грешка при светлините на задния номер и десния стоп. При запалване и шофиране около 15-20 минути всичко е наред, няма аларми по таблото и всичко свети адекватно и е наред. След това първо се появява грешка при задния номер, след минута започва да пищи, че габарита, фара за мъгла и стопа не работят. Реално само осветлението на номера спира да работи, всичко останало е наред и свети. 

 

Днес разглобих двата стопа, замерих всяка една крушка, пръснах я с контактен спрей, разглобих двата плафона при номера, пак всичко почистих и напръсках. При плафоните на номера, от едната страна крушката е сменена с лед, от другата е задната камера с крушката в един цял корпус, така закупих колата

Запалих, всичко работи адекватно и след минути дава сигнализация.

 

Някой имал ли е сходен проблем и как го е решил? 

 

Колата е Ауди А6 С6 4F, 2.4, 2005г., СЕДАН 

 


ПС: прикачвам видео и снимки

Видео

 

Screenshot_2022-08-28-21-00-40-096_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-08-28-21-00-51-955_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-08-28-21-01-00-310_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-08-28-21-01-09-510_com.miui.gallery.jpg

Редактирано от FiveWish
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...