Jump to content

Съвет за Audi Q5 или Audi A6


Recommended Posts

Привет,

 

От известно време обмислям смяната на старото BMW 530 с Audi, тъй като не съм върл фен на конкретна марка и по-скоро предпочитам да опитам с нещо по-различно, основното ми колебание в случая е какво Ауди да бъде: А6 или Q5. 

 

Бюджетът е е 35-36к /т.е. гледам офертни до 38-9/.

 

Много ми се иска да е по-сигурен автомобил и снежните зими да са по-безпроблемни /познайте защо/, така че силен превес за СУВ. От друга страна чета коментари, че возията при А6 е доста по-добра, което също ми е важно. 

 

За мен предимствата за А6 са по-ниската цена /смятам, че за около 30-31 може да се вземе нещо добро/ и евентуално малко по-евтина поддръжка. Вие ще кажете дали греша. За Q5 от друга страна - повече сигурност и по-голям комфорт зимата, а и определено ми се иска да пошофирам по-висока кола. Обмислях и МЛ като вариант за СУВ, но ми струва, че е дървен вътре, а и е една идея твърде голям ми се струва за градски за още несемеен човек. 

 

Иначе тук пускам и обяви за двете, които обмислям:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11631437690675004&slink=lvps15

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21628486281478302&slink=lvpsfe

 

 

Приемам препоръки, както за моторите, така и като цяло между двата модела. 

 

 

Благодаря предварително! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Q5-цата е Евро 6, което може да ти позволи да влезеш на някои места, на които с Евро 5 няма да те пуснат. Останалото е до оглед в сервиз. А6-цата ти е малко далече във Варна и на 8 години с толкова малко километри е направо задължително да се провери дали всичко е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, batinka написа:

Q5-цата е Евро 6, което може да ти позволи да влезеш на някои места, на които с Евро 5 няма да те пуснат.

...

 

Няма такова нещо. В България дали ще те пуснат се определя от ЕКО категорията, а в случая и двете попадат в една и съща ЕКО категория (4-та).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Няма за България, има за чужбина на много места. Центрове на градове, където под Евро 6 няма да те пуснат.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко странно сравнение между q5 и а6. Q5 е по-висока, което лично мен повече ми харесва. Преди 2 седмици взех едно канадско Q5, ако искаш мога да ти дам да го покараш и да видиш дали ще ти хареса :) 

A6  вътре изглежда по-модерна с тази вадеща се навигация :) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че някога ще сложат чертата между Евро 5 и Евро 6 при бензинките. Ще е просто за всички ДВГ.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 е по-висок клас от Q5 и не би трябвало да има нищо общо между двете, нито като комфорт, нито като поддръжка. Реално Q5-цата не е ли просто по-висока А4-ка или бъркам? Аз бих обмислил и A6 Allroad на твое място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Vasil_ написа:

Реално Q5-цата не е ли просто по-висока А4-ка или бъркам? Аз бих обмислил и A6 Allroad на твое място.

 

Баш такова си е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...