Jump to content

Как се пере мокет на Б4?


head_up

Recommended Posts

След като протече радиаторчето на парното и съм планувал смяната му за идната сряда.. как да премахна следите от антифриз? Мокета е черен, не си личи много, но като я паркирах под наклон от някъде се изля поне половин литър в краката на шофьора, ще ми се да го изпера някак си. Бих го свалил, но това без махане на седалките не виждам как ще стане, подозирам че ще си отворя беля. Не знам дали ватата отдолу не е поела и тя антифриз. Дайте акъл - какво правите в такава ситуация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мокета не бих го махал. За седалките и за мокета ползвам италиански спрей Stac Plastic Pulitore Tessuti. За таблото от години полвам Stac Plastic Lucida Cruscotti. На единия има табло, на другия седалки. Взимал съм такива от Практикер, Метро...

Редактирано от 6matkar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След време като започне да мирише в купето на спарени таш....ци ще съжаляваш,че не си го извадил,изпрал и изсушил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@veselin velchev От това, което видях ваденето става само със сваляне на седалките, поправи ме ако греша? Има ли вариант да де свали на парче примерно само от към шофьора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,свалят се седалките,но това не е проблем.После ще си доволен като мирише в колата ти на чисто и свежо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@plamen 73 то водата ще се изпари, ама мазнотията иска някакво пране. Никога не съм ходил на мивка да ми перат салона, та не съм на ясно дали реално могат да "извадят" антифриза от мокета или само ще се замаже. Ако някой може да сподели къде в Пловдив могат да я свършат тая работа нека да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти дам идея как бих го направил аз:
1. Махам предните седалки, защото пречат- около 10 минути. Задната не виждам смисъл да се маха.
2. Леген с вода, четка за килими и някакъв препарат- имаше един на Медикс за дивани и мокети пръска се на пяна( става и за двигатели).- около 10 лв. за четка и препарат.
3. Яко търкане- колкото ти е на сърце.
4. Тука се иска гараж или двор, Абе място където колата ти да е на спокойствие и да има електрически контакт. Включваш някаква духалка вътре, затваряш вратите и отваряш някой от прозорците да излиза влагата(може и на парно да я оставиш ама бенза ще ти излезе по скъпо)- предполагам не повече от 5 часа- зависи колко вода си използвал. Моята съхна 2 дена на парно на почивки- ама и седалките бяха прани, а те задържат най- много влага, така че по добре ги махни ако е удобно [emoji106]
5. Слагаш си седалките и си каркаш на чистичкото мокетче [emoji274]. Пък ако ти е много чистичко може даже да си вземеш едни домашни чехли- няма да влизаш вътре с мръсни обувки я. Успех [emoji846]
П.С.: Увери се първо, че там където е текло НЯМА да тече пак- все пак предполагам уважаваш труда си.[emoji106]d3fe61e5e6cb62f30f1a9dbaa1c54e43.jpg

Изпратено от моят M2103K19G с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Минах през (реномирана) автомивка, казаха ми че почистването, което могат да направят е чисто повърхностно, реално нямало начин да се изпере от антифриза.@petar_1v@abv.bg на там духа вятъра. Остава като е топло да смъквам седалките и да си отворя още работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...