Jump to content

Предимства и недостатъци VCDS , ODIS , VCP (Vag Can Pro) , OBD11 (OBDeleven)


Recommended Posts

Здравейте колеги 

Искам да заформим тема в която да обобщим възможностите на тези интерфейси като + и - .

Аз работя предимно с VCDS HEX-USB+CAN закупен от склад66 и години на ред е много полезен и се ъпдейтва.

От скоро имам и 5054А с ODIS - S и ODIS - E закупен от олх но още не съм разгледал възможностите му.

Някой ако има останалите две ще ми е интересно да чуя мнението му и за какво по точно ги използва за да знам дали има смисъл да се сдобия и с тях или да си наблегна на работа с тези който вече съм закупил.

До колкото знам VCP има функция да се флашва с него , а OBD11 отключва екстри по лесно от VCDS но трябва да се плащат кредити - като всяка екстра стува различна сума от 10 кредита , 200 кредита и т.н.

Също така се интересувам струват ли си парите за оригинални интерфейси (кабели / донгъли) за 5054А , VCP или VCDS и с какво са по добри ?

Мисля че OBD11 няма копия или поне не съм намирал.

Надявам се да се заформи интересна тема!

Дано съм уцелил раздела иначе се извинявам предварително.

Поздрави

2020-09-1710_00_17-PROPack_420x.png

vas-5054a-odis-v3.0.1-bluetooth-support-uds-protocol-w2016416141.jpg

vcds.jpg

vcp-system_314_k.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледах за диагностика, 2 неща ми харесаха в OBD Eleven. Опростен интерфейс, няма нужда от лаптоп. Моят лаптоп е с умряла батерия, което пък отписваше vcds като цяло, защото трябваше да купувам нова батерия и vcds кабел от склад66. 

В ObdEleven можеш да печелиш по 6 кредита на ден безплатно. Гледаш 5 реклами на Glovo и имаш кредитите. 100 кредита са към 25лв.

Супер лесно се прави пълна диагностика на колата. Грешките се записват в лог и могат да се гледат по всяко време. Така разбрах, че единият датчик за keyless entry-то не ми работи и го смених.   


Нещата, които съм прекодирал за 1 месец откакто имам колата са: Мигачите от NAR to EU, Обърнах Start-Stop функцията, Scandinavian DRL(Отзад габаритите са пуснати, когато DRL работи), Отворих си зеленото меню на MMI-a, ресетнах си Oil Service Interval-a. 

 

Направил съм поне 5 full scan-a и съм трил грешки. 

 

Могат да се правят и Bаsic settings настройки на всички модули.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/26/2021 at 1:38 PM, SPALDING said:

Аз работя предимно с VCDS HEX-USB+CAN

А VCDS HEX v.2 пробвал ли си?

Трябва да купувам кабел и се чудя дали има смисъл от двойната цена на v2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм колега и се чуда дали да не се обадя в склад66 да ги питам дали има вариант за ъпдейт към HEX V2 . Евентуално ако може да ми сменят платката и да остане с този корпус или да го изкупят защото е безупречен. Винаги много си пазя инструментите. 

Намерих тази статия в която много хвалят VCP а цената му е доста по ниска от HEX V2 , но предпочитам някой да сподели преки впечатления преди да съм го платил.

http://www.newcastlediagnostics.co.uk/6218652076474368/vag-can-pro-vcp-with-dongle - това е китайския кабел но не вярвам черния донгъл да е по лош :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко си купих едногодишен лиценз за OBD Eleven И си отключих TPMS-a :) 

Странно, че не успях да сменя честотите на радиото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, вече Pro лиценза е само за една година. Който ял-ял, който пил-пил: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не но някой по запознат да каже

Obdeleven може да чете и трие грешки и да активира деактивира екстри от модулите който са вградени с автомобила. За ключовете е нужен код който може да се извлече от автомобила за по старите модели с VAG Comander и VAG Tacho и да се обучат ключовете с VCDS за по новити всичко е онлайн с ODIS или някой ключар който има сериозна апаратура поддържаща платформата на автомобилите от последните години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Свалих си приложението на OBD11 на телефона предварително да го разгледам, все още не съм си  го закупил и имам 11 кредита.
При опит да взема още безплатни, не ми дава да гледам реклами.. Дали защото все още приложението не е синхронизирано с модула за диагностика, се получава така?
Исках да видя дали мога да понатрупам малко кредити, преди да си го купя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че в https://obdeleven.com/en/products-page има промоциии с включени подаръци но в българският им сайт http://obdeleven.bg/ няма или просто не са отбелязали промоцията.

Някой да е купувал от бг сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомени, няма български представител. Зад този адрес стоеше румънски продавач. Същият продава и в емаг на още по-надути цени.

 

п.с.

Вчера получих следния мейл от обд11:

 

Quote

We are excited to announce the PUBLIC RELEASE of our newest long-awaited feature:

SFD PROTECTION UNLOCK

OBDeleven is the FIRST Third-party diagnostic tool that allows real-time SFD unlocking.

  • All OBDeleven PRO, ULTIMATE, and One-Click-Apps users will be able to perform coding on the newest VAG group models with SFD protection.
  • No additional cost required – no need to purchase a GeKo account or buy SFD unlock tokens.

New One-Click Apps added for the latest VAG models!

 

За някого може да е важно. На мен за лична употреба горното май скоро няма да ми влезе в употреба.

 

 

 

p.p.s

https://forum.obdeleven.com/thread/6123/bulgaria-distributors?page=1&scrollTo=26719

https://www.emag.bg/cartlclz/55346/v?ref=see_vendor_page

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото явно няма да има файда от него щом в емаг продава и на още по високи цени :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Българския сайт" е просто български търговец с огромна надценка и няма абсолютно никаква полза да се поръчва през него. Фирмата производител е от държава член на ЕС, така че 2 годишната гаранция си важи когато се поръча директно от obdeleven.com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като скоро мисля да взимам OBDeleven PRO версия, се чудя в момента има ли смисъл да взимам NEXT GEN или да си спестя паричките към (50-70лв) и да си взема старата версия?
NEXT GEN е + iOS и уж по-бърз процесор за по-бърза диагностика, както и в близко бъдеще ще има съвместимост с други марки автомобили..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се замислям и със сигурно ще е новата версия просто няма смисъл според мен от старата въпреки че iOS не е напълно готова ама ще я ползвам със huawei така че не ме бърка да стой телефона в жабката примерно със обд11 от колкото да ми прашасва стария телефон в някой шкаф вкъщи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не им е приоритет :D  Няма ли някой който да е по запознат с другите диагностични интерфейси който са по професионално насочени и ми се струват по интересни и обширни от obd11?

https://vcpsystem.com/ виждам от сайта им че можеш да си купиш база за 270 евро и да е надграждаш в последствие.

като за самото уствойство се плаща 50 евро за да дойде до България , а последващите плъгини се активират явно онлайн.

за тези пари може да чете всичко над 2005 година ако някой иска да го ползва за по стари модели трябва да заплати 90 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@netizen @zhelyazA6

Колеги виждам в други теми че сте имали допир до интерфейсите бихте ли споделили вашия опит?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е нужен VCP за флашване, си вземи VCdS или OBD11 (май до утре имаха промо плащаш една година - получаваш две).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз vcds имам имаш предвид hex v2 ли? Следя обд11 и да мисля да го поръчам, но какви са ти преките впечатления от vcp и оригинален ли ползваш или сивия кабел китайския? За сега не съм флашвал но от тук нататък това ще е част от ремонтите по автомобилите така че ще трябва да навлизам по малко когато имам време. Виждам че менюто изглежда доста различно и май е по опростено какво мислиш ти? Ти само за флашване ли го ползваш? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените в заглавието ползвам VCDS за диагностика и ODIS за флашване. ODIS-а е много мощен инструмент, и според мен много по-удобен за по-новите платформи. Като експериментирах с А3-ките (MQB) ODIS-а беше незаменим и по-практичен от VCDS за всякакви адаптации и кодировки. Освен това си е инструмент на дилърско ниво. Нямам никакви впечатления от OBD11, но ми изглежда по-скоро "фенси" и ниво хоби. Търся в момента уред за махане на протекшън, че постоянно ме питат. Някой ако има идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От човека който си взех ODIS-a каза че някъв руснак май ползвали негови клиенти и че си закупували някви акаунти ама не разбрах GEKO акаунт ли какво... Първо работили с руснака но той като затворил серзив ли какво има и оставали без online достъпа и после си взели акаунти явно работят до късно в София :D

 

https://www.olx.bg/d/ad/full-chip-vas-5054-ne-vag-com-vag-kom-za-audi-seat-skoda-vw-CID360-ID5Egf8.html

 

От тук си взех VAS 5054A още нямам кой знае какви впечатления но съвсем скоро ще му обърна внимание все пак е оригиналната програма на производителя

А ти оригинален VCDS ли ползваш за диагностика или клонинг?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GEKO  е един пич с акаунт и достъп до сървърите на ауди, дето може да прави чудеса през интернеДа... 😅😅

Ползвал съм му услугите. За супер дребни пари ми свърши работа, за която Порше ми искаха 1500 леА.

А, тоя ВАС дето си си купил от олх.... дано да ти върши работа. Не зная защо си решил точно тая оферта да избереш.

1. Описанието е типично...

2. Цената му е по-висока от тая на склада. Някъде 50% нагоре.... що така?

3. Съмнявам се някаква гаранция да ти предлага, камо ли пък съпорт, а дори и следгаранционно обслужване, което склада също предлагат за дребни пари съизмерими с транспорта по еконта в двете посоки заедно.

4. Софта, който предлага е стар. Аз съм с версии 12.2 и 6.2. Склада също осигуряват съпорт.

Единствено предимство е флаш файловете които предлага, но те принципно не са проблем да се свалят от където трябва ако знаеш как.

VCDS-а ми също е от склада, от 2014та го ползвам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...