Jump to content

Парктроника работи постоянно?


GRUEL

Recommended Posts

От 2-3 дена парктроника (само заден, фабричен) работи постоянно. Още с даването на контакт си изписуква както когато дам задна и си работи постоянно, без значение задна, първа, шеста...Всички датчици си работят, отчитат си както трябва, но просто работи постоянно - стоя си на светофара на свободна, колата зад мен се приближава малко повече и започва да си писука...

Утре ще я закача да видя за грешки, но ако някой му се е случвало...

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не е блокирал бутона на парктроника (ако имаш такъв) - да стои натиснат непрекъснато. Ако имаш бутон го откачи от куплунга и виж дали ще се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам бутон - той е за предния парктроник, аз имам само заден. За сега клоня към датчик на скоростната за задна...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава непрекъснато ще светят светлините за заден ход след като запалиш двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, GRUEL написа:

Всички датчици си работят, отчитат си както трябва, но просто работи постоянно

 Сигурно ли е това? Питам, защото ако дори само един датчик е неизправен (достатъчно е да го удари някое камъче от "перфектните" ни пътища) и се стига до гореописания проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пиши си във фън-темата и не се изказвай в техническите. Ако датчик не работи и парктроника спира.На човека му работи постоянно, което значи че му идва сигнал, без да е на задна.

 

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моля не спами поне в техническите теми. Препоръчвам ти просто да наблюдаваш как както винаги ще се окажа прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  

 

Последно като не ми работеше датчик - при стартиране на двигателя (или още на контакт, не помня вече) колата изпищяваше еднократно и дълго с което индикираше че системата не работи и да не разчитам много на нея. Сигнал от  парктроника се чуваше чак при следващо стартиране на автомобила, също толкова еднократно и продължително. И така беше докато не оправих проблемния датчик.

Та според личния ми опит, колегата над теб е прав.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 minutes ago, nikrga said:

Колега, моля не спами поне в техническите теми. Препоръчвам ти просто да наблюдаваш как както винаги ще се окажа прав.

 

Ти първо направи сефтето. За винагито вече е много късно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, нали точно тази част от поста му съм цитирал, за да го питам дали това е сигурно,  т.е. да ги провери един по един още веднъж.

Редактирано от nikrga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, jovchо написа:

 

Ти първо направи сефтето. За винагито вече е много късно. :hilezh:

Той сефтето може и да е направил, но от грешната страна 😃 Казва, че винаги е прав, което показва, че сядането му е трудно...😱

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата, пуснал темата - макар че се подразбира според мен. При проверката на всеки един датчик обърни внимание и на окабеляването му, т е. корозирал контакт, разхлабен или прекъснат кабел и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към горното ще допълня - провери и нивата на течностите в колата, дали са чисти огледалата и налягането в гумите. Тези неща също нямат отношение към описаното поведение в първия пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече казах - парктроника си работи напълно изрядно - ако е датчик/модул ще изпищи на умряло и край, при мен просто работеше постоянно.
Вагком-а каза датчик задна скорост - смених го и всичко си дойде на мястото.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че си решил проблема. Важното е човек да не обръща внимание на хора като Гайдата от Никарагуа, че само ще си губи времето с неща, които нямат връзка с дефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отбележа, че предложеното решение на проблема не се среща в нито един друг автомобилен форум ( а и въобще никъде) по света, докато предложеното от мен е най-често срещаното.

Това за тези, които решат да ползват темата по предназначение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато почнеш да си цапаш ръцете и да оправиш няколко неща, пиши в тахническите раздели. С четене по форумите само създаваш объркване на хората, които търсят помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 minutes ago, nikrga said:

.

Може ли линк към тема с такъв проблем и такова предложено решение, което да е отстранило проблема?

Малко се съмнявам да има марка автомобили при която неработещ датчик на парктроника води до непрекъсната работа на парктроника и изправна работа на всички датчици (включително неизправния). 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение от мен - за модела излизат 2 датчика за задната - различна са им буксите. Аз поръчах и двата и после върнах единия. На 6 скоростната механична се намира отдолу на кутията от дясната страна - трябва канал/подемник. Някой с тънки ръчички може и директно да успее да го смени, аз свалих предпазната ламарина на полуоската (3 болта) и после е лесно. Цялата процедура е работа за 20 минутки...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...