Jump to content

Смяна на разпределителен вал 1.9 101к


MAGAPASA

Recommended Posts

Здравейте, предстой ми смяна на разпределителен вал но бих искал да ме насочите на коя марка да заложа и какви пари излизт само частите-вал, лагери, повдигачи и друго което е необходимо. Ауди а4 б6 1.9 101к. 

Редактирано от MAGAPASA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вал колбеншмит, лагери, повдигачи черните на Ина, ваг семерина на вал, ваг болтове на държачите на вала, гарнитура на капака на клапаните, ваг болтове на кобилиците на дюзите, и накрая един реглаж на дюзите. Мисля, че това е всичко, зада стане както трябва.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня написаното от Митака:пълен комплект уплътнения за дюзите и болта,който ги фиксира към главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тъкмо ще отваря да е пълно обслужването. Към 800лева ако си го правиш сам, не е кой знае какво.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Митака55555 написа:

 

Преди 3 месеца смених  гумените уплътнения на дюзите. Но тогава нямах възможност да сменя вала но сега вече ще трябва. Но нямаше някво сериозно износване но се чува бумтене във филтърната кутия. Колко време може да се кара така. Карам   предимно градско около 50км на ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко може да се кара така е много относително да се каже.Преди да отворя мотора на едното ни Ауди(помпа дюза е) заради думкането сина го кара близо месец.Всъщност колата сме я купили така и колко е карана с този проблем не знаем,но бумтене почти не се чуваше или аз поне не го чух.Беше паркирана пред блока на продавача.Шума може би се е разсейвал заради това,че е на открито.Имаше в багажника подготвени масло и филтри.Предстоеше смяната им.Купихме колата,вкарах я в гаража и като смених маслото и филтрите,паля и в затвореният гараж се чу бумтенето.Може би шума се е подтискал и от позадръстения въздушен филтър.Котато отворих капака на клапаните имаше много износена една гърбица(беше почти кръгла) на вала на изпускателният клапан на втори цилиндър.И повдигачите на съшият цилиндър бяха поизносени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...