Jump to content

Масло на диференциала / Quattro


CVStoilov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Бихте ли споделили мнение и съвет за смяна на маслото на диференциала Quattro. Колата е Audi A4 B8 2.0tdi 170к.с Quattro, бих искал да си сменя маслото, но няма не намирам какво точно трябва да е малсото. Четох из чуждите форуми, че трябва да е просто 75W90 синтетика.

 

Моля някой ако е правил тази процедура да сподели какво масло, колко листра е неоходимо.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред и заден диференциал. 

 

Общо взето е елементарно, вземи си 6 литра, отпред би следвало да са около 5 литра, отзад около 1 литър. 75W90 оригинално масло беше около 25-30 лева на литър (карам по спомени), общо взето разликата не е особено голяма с останалите за да се прави изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега защо искаш да сменяш маслото на диференциала? Аз съм собственик от скоро на абсолютно същото Ауди като твоето. На какъв интервал го дават да се сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@KrisKosev 

Здравей колега,

 

Искам да го сменя за да съм сигурен, че няма да имам проблем в бъдеще, защото когато вземеш кола не знаеш кой какво и кога е правил и сменял.И за да ми мирна главата бих искал да го сменя. За интервала не мога да кажа, някои майстори казват че не се сменя, но не е баш така до колко съм чел и други колеги с аудита и quattro са казвали че се сменя. Надявам се да съм ти отговорил на въпроса.

 

Поздрави.

Чавдар Стоилов

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...