Jump to content

Развален дебитомер на B4


Horus

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Обръщам се към вас с надежда някой да ми помогне или упъти. След множество тестове и разглабяне на колата до съставните й части (Ауди 80 Б4 АБК 2.0) от моя майстор стана ясно, че дебитомера ми е сдал багажа. Колата винаги е била на бензин и никога на газ. Той твърди, че не може да бъде ремонтиран, а по моргите може и да има някоя друга бройка, но Бог знае колко, ще работят (аз лично не разбирам особено много от коли да си призная честно). Четох из форума и в други сайтове доста стари мнения, че някой можел да ги ремонтира тези машинки, но никъде не намирам координати или дали реално е възможно. По принцип, ще сменям колата, но тази ми се налага да я карам още месеци, а и много си я харесвам. Въпроса ми е до тук ли бяхме с колата след 8 години каране или има някаква надежда ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление моргата е най-бързия вариант да я вкараш в пътя. Вероятно 50-60 лв ще свършат работа и да, има риск дебитомера който купиш да не изкара много.. а може и години живот да има в него. На късмет е, не е като да имаш голям избор. 

И аз си спомням, че някой във форума беше правил плочки за дебитомера, но мисля някъде беше писал, че е приключил темата с продаването на колата. Може би някой колега, възползвал се от услугите му може да каже дали е останала бройка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали колата ще се кара още "месеци", пък и много се харесвала. Какъв е проблема да се дадат 50 лв за втора ръка дебитомер? Че баш в базара рових днес и точно за АБК имаше такава обява, ако е наличен разбира се.

 

На моята ADA и замина вакуум машинката в багажника още при предишния собственик. Той я беше сменил, ама малко преди да ми продаде колата и тя се прецака. Аз пък като я купих 2015 г си взех втора ръка машинка от Мегапартс (още имаха магазин на ул. Резбарска в София). Още работи и вече изкара 2 пъти повече време от предишната втора ръка. 

Редактирано от 6matkar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и съветите, колеги. Събота, ще обикалям моргите да видя дали, ще намеря нещо. Ще погледна и в базара, благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, когато намериш здрав дебитомер на тия години......в морга, ела и се похвали. 

На Албиона има(ше?) няколко гаражчета, възстановяваха тия дивайси, поразтърси се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и съветите, колеги. Събота, ще обикалям моргите да видя дали, ще намеря нещо. Ще погледна и в базара, благодаря.
Тук във форума май имаше тема за дебитомера. По спомени плочката се изместваше малко. Ако имаш фейсбук, в групата за аudi 80 има един колега които ги рециклираше по едно време. Може да потърсиш.

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се. Намерих два варианта - както колегата над мен е посочил, единият е Иван Кунчев, който ги рециклира и веднага се отзова. Другия вариант ми го предложи друг колега, а именно има плочки за дебитомер в един известен китайски сайт за по 60 лева с безплатна доставка (1 месец).@Chitatelia Колега, благодаря ти, че ме светна за групите във фейсбук ! Още веднъж благодаря на всички от сърце ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...