Jump to content

А4 2.0 ТДИ 177 кс quattro facelift 2013


Recommended Posts

Привет!

 

Обмислям закупуване на даденто ауди , като км изглежда ок на база цена/години/км спрямо останалите , но бих искал да чуя и вашето мнение

 

https://mobile.bg/11630172741456396

 

 

Проверявах една подобна и излезе ниско ниво на налягане на масло и ме посъветваха да бягам, съотвено се разрових из форума и изглежда доста страдат от това. Често срещан проблем ли е?

 

Като цяло мисля да я заведа в ауди на проверка , но ако дадете мнение ще съм супер благодарен!

 

 

Мнението ви за скоростите и мотора като цяло към който съм се ориентирал ще бъде много полезно! Благодаря !

 

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което съм метнал в нета и от познати 3 бр  плюс моя, с такъв мотор няма драми,по дълъг шестограм на маслена помпа,една допълнителна шитня като клапан в охладителната система ,добри дюзи ,фейса е за предпочитане разбира се.

Естествено при по слаба подръжка и Лонг лайф интервали би следвало да се очакват проблеми .

На късмет като с жената....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението, гледам ги доста и общо взето този модел/ конфигурация ми хареса най много.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега , но не успявам да намеря тази конфигурация с по хубав салон и идеята ми е да го подменя ако се стигне до сделка..

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що регистриран нов внос и веднага се продава, не знам, такива сделки винаги са ми съмнителни.  Без да визирам посочената кола, най-логичното предположение е да я е покарал, открил нещо което ще е скъпо да се поправи и хайде на пазара.  Иначе не изглежда зле, но километрите и годините за тази цена не са малко.  Аз лично за такива пари бих си я докарал лично от Германия, но всеки си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/9/2021 at 2:45 PM, valentin.petrov1 said:

 но не успявам да намеря тази конфигурация с по хубав салон 
 

Това е най-удобния салон, който точно за дълъг път е перфектен.

Забележка може да има за по-динамично каране по завои....което с този мотор е малко вероятно да се практикува.

Гарантирано е по-удобен от супер-дупер салоните на някоя шкода, пасат или друг голфов дериват.

 

Едит: с-троникът на тези километри е божа работа - може да е перфектен, може да е директно за ремонт за 5+ к лева.

Зависи от режимът в който е карана колата.

 

 

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за салона го написа, защото се почувства длъжен ли или си нещо, като отговорен редактор в раздела и твоята дума е последна?..
Седалките СА Отвратителни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на тест драйв на колата , бонбoн, правен е stronic-а от до с фактури които предостави човека, очаквам час за проверка в ауди и скачам. Въпреки салона, колата има много плюсове, които ми взеха погледа, салона ще се преживее, в бъдеще може да се подмени [emoji3]

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Aleks67 написа:

Това за салона го написа, защото се почувства длъжен ли или си нещо, като отговорен редактор в раздела и твоята дума е последна?..
Седалките СА Отвратителни!!!

Бих заменил Valcona салона на моята кола за такъв от обявата на момента, за теб отвратителен, за мен чудесен. Кожения салон е най-голямата тъпотия която човек може да си поръча, ever! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези табуретки май само на картинка сте ги виждали с робота... Първото нещо, което исках да променя по колата беше да сменя шоферската седалка, в раздела на молеа има документирани постинги по темата. Това е 1вата ми кола, на която го искам. А вие си лалайте, колко са шукаритетни. Физиката ми е съвсем адекватна, за да го придавам на себе си този дискомфорт. И не, не говоря за кожени седалки, и аз не ги харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина са неудобни. Карах няколко с такъв салон преди да купя моята, която е с "дълбокия" салон и разликата се усеща от първо сядане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Aleks67 said:

Тези табуретки май само на картинка сте ги виждали

Не помня някога да съм коментирал нещо по картинки.

Имам няколко хиляди километра с такъв салон и възможност да го сравня с моя, който е кожа с алкантара.

Откакто съм купил колата я карам с някаква подложка. Просто при А4 седалката е прекалено тясна за дълбок салон и дълго нормално каране. Обикновено като тръгна да карам не спирам по 3-4 часа, а този салон не е за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен спортния салон в В8 ми е супер удобен, нямам проблеми след 8-9 часа каране (със спиране разбира се).

Но салонът е най-малкият проблем. Ако колата е добра, се сменя без проблем за под 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам си запознат с основия проблем. Аз бих те посъветвал да бягаш от този мотор. Имах A4 Allroad и бях тръгнал да го оправям ниското налягане, но след различни опити и четене е въпрос на късмет и колко пари ти се наливат да го оправиш. Взех го за да си спестя веригите от 3ка дизел, но ми излезе скъпо това "спестяване". 

Като цяло не е драма, няма да заковеш мотора, но мен лично ме дразнеше на всяко задръстване да ми пищи (като е загряла колата се случва).

 

Не очаквай да е икономичен мотор. Под 7 извънградско трудно се сваля. А6 C7 3.0 дизел гори толкова, но нямат база за сравнение. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм горд собственик колеги, всичко мина ок , в Ауди казаха само пера за чистачките че са за смяна и вторник съм за смяна на масло на скорости , тъй като са минали 2000км от ренонт, всичко е ок за момента.

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, robobug написа:

Като стана дума за разход - аз 2.0д/143кс на Б8 с мултитроник (т.е. на предно) под 10 не мога да сваля в София.

Даа, не е изобщо икономична.

И аз не очаквах чак такъв раход, като чета как все някой пише разход от 5-6 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...