Jump to content

Смяна на двигател


ganev1971

Recommended Posts

Здравейте Колеги, от известно време мисля да пусна тази тема за смяна на двигател, подходящо ли е и правил ли го е някой.

Колата е А6 С4 103kw 140 КС, възможно ли  е този мотор да се замени с по добър примерн:

2.0 115кс 85kw ABK

2.3 133кс 98kw AAR

2.6 150кс 110kw ABC

Ако някой е правил това с подмяна на мотора, да сподели ще бъда благодарен,и кой от моторите е най подходящ..

Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, radi_nrj написа:

От всички АВС е най-адекватния мотор.

Дали ще има съвместимост със скоростната кутия.

Преди 2 часа, nedelcho_iliev написа:

Каква е причината за смяна на мотора?

Искам по добър мотор че това АСЕ ме ядосва малко с този мех. инжекцион , работи но не както трябва ,няма майстори  да разбират че да завърви както  си е по учебник,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел за ACE с ел. инжекцион от ABK. 

@dafil мисля, че кара с 1,8 Т в купето на A6 C4. 

 

При всички случаи, трудът и нервите няма да са малко. Въпросът с евентуално узаконяване после също трябва да се обмисли.

 

За АВК-то - безпроблемен мотор, но не мисля, че е по-добър от ACE-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правил съм го на не  една кола вече.. От АСЕ на 2.6 АВС на А6 С4 и от ААD 2.0 на 1.8Т АЕB от А4ка на 100 С4. Всичко става ама трябат много нерви и пари. Замисли се дали за теб си заслужава колата да вложиш сумата и още веднъж в нея, ако да тогава може да се захващаш ще ти обясня всичко което те интересува. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ай ся кажи и че колата е преднячка. По-добре си намери кола с желания мотор и продай тази. Или я остави за части и си прехрвърли екстри, ако някои отсъстват от другата. За мен единствения мотор за който си заслужава замяна е 1.8Т, но ако мислиш че ще намериш мотор и някой ще го метне вътре набързо за 200-300лв, просто няма да стане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за инфото,,ще пресметна дали си заслужава или нов автомобил,,,

Най вероятно ще е 1,8 Т а 6  доста почетох и ми допадна , още веднъж Благодаря,,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Ел.инжекция от ABFна VW става на АСЕ-то,почти без преправяне.Иначе смяна на мотор на тоя кораб колкото по-силен мотор,толкова по-добре.АБК-то го забрави или ...си сложи календар вместо километраж.115 коня не го местят това купе,същото важи и за 2.3то.

Моето е 2.8 -193коня и що годе се справя,въпреки че някое 1.8т с чип ще ми обърне огледалата,но колата с 2.8 се кара много приятно.

Ако ще сменяш мотор или 4.2 или 1.8т,зависи какво искаш.

Най-малката разправия е ел.инжекция от АБФ нa VW

Редактирано от andibgpz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...