Jump to content

Recommended Posts

sorry 4e ne pi6a na kirilica , no nqmam. iskami se da znam kolko konq 6te ka4i 4ipa na A4 1.8T i na mi se iska da znam kolko 6te mi ka4i razhoda. i trqbva li da idvam do sofiq za da se sloji. za6toto sam ot burgas. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sorry 4e ne pi6a na kirilica , no nqmam. iskami se da znam kolko konq 6te ka4i 4ipa na A4 1.8T i na mi se iska da znam kolko 6te mi ka4i razhoda. i trqbva li da idvam do sofiq za da se sloji. za6toto sam ot burgas. :wall:

Е как, разбира се, че няма смисъл да биеш път до София. Ще ти го инсталират дистанционно, само трябва да имаш Интернет в колата.

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4ипа вдига разхода между 1 и 5 литра зависимост от ръ4ката която дажаш.

Чипа обикновенно сваля малко разхода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипа сваля или запазва разхода.Но колата като почва да "върви" повече и като я натискаш доста,та да и се кефиш...това ти качва разхода :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипа сваля или запазва разхода.Но колата като почва да "върви" повече и като я натискаш доста,та да и се кефиш...това ти качва разхода :wall:

Затова казах обикновенно :wall:

За колегата kristiqn:

........................Преди.......След

А4 1.8 TURBO - 163CV.......200 HP

.....1.8 TURBO - 150CV.......195 HP

.....1.8 TURBO - 190CV.......225 HP

.....1.8 TURBO - 180CV.......215 HP

Колега разрови тоя NET малко де! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как, разбира се, че няма смисъл да биеш път до София. Ще ти го инсталират дистанционно, само трябва да имаш Интернет в колата.

:wall:

Всъщност горе долу така ще се получи, само че вместо интернет ще ползват поща :bia: После сам ще си го сложи или ще го отнесе някой да му го сложи :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, живея в Берлин и не ти върши работа да дойдеш до софия. Колата върви много добре след чипване а разхода пада при спокойно каране с около половин литър и се качва при повече натискане с до около литър. За да знам какъв чип ти е нужен ми дай номера на компютъра и на оригиналния чип. След това ти пращам чипа и някой го поставя на място и си готов.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз, лично карам А4 Б5 1.8Т (обаче е куатро) и си сложих чип от колегата Wenkel. Карам вече няколко месеца и съм много доволен. Разликата във вървежа е Огромна, а при мен разлика в разхода няма, по скоро е към по добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един много еретичен въпрос по темата: ако това А4 1.8Т е с газов ижекцион, чипът върши ли работа по предназначение? Винаги съм се чудел какво ще стане :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич чиповете на Wankel са много добри. Лично аз карам с негов такъв вече 12k km и съм много доволен :):):D

Редактирано от Todor Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един много еретичен въпрос по темата: ако това А4 1.8Т е с газов ижекцион, чипът върши ли работа по предназначение? Винаги съм се чудел какво ще стане :)

става следното - ако си с газова инжекция (друг вариант няма здравословен) и софтуера е добре надут колата започва да беднее здраво след 4500 оборота и минава на бензин автоматично . проблема идва от това че с идването на буста има рязка корекция в аванса , на което газовата не може да реагира адекватно бързо. И така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора :) А някой прави ли чип-тунинг специално за LPG-приспособени мотори, т.е. с правилните мапове? :) Това на майтап го задавам като въпрос, ама що пък да не - на теория е възможно да се направи... май? Това си е готин инженерен challenge :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора :) А някой прави ли чип-тунинг специално за LPG-приспособени мотори, т.е. с правилните мапове? :) Това на майтап го задавам като въпрос, ама що пък да не - на теория е възможно да се направи... май? Това си е готин инженерен challenge :)

предизвикателството е по-скоро за софтуристите на газовата уредба, тъй като тя поема контрола над горивото при превключване. Имам познат вносител на Би-ГАС уредби и неговия Голф4 1,8Т успя да го настрои след 4 смяни и преработки на газовите дюзи. Само с по-голям размер успя да докара сместта до поносими граници и дане минава на бенз. Та решение има :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...