Jump to content

Сваляне на алтернатор на Ауди А4 Б5 1.8, без разглобяване на половината кола?


aldygreen

Recommended Posts

Алтернаторът е Bosch 90 A. Трябва да бъде свален за ревизия. 

Давам две картинки , показващи съществуващото положение. Алтернаторът лесно може да се освободи от закрепването, защото долният болт се отвива и изважда отзад. Проблемът е липсата на достатъчна "дупка", през която да бъде изваден.

 

Image371b.jpg.d28588850cef947c39bfbf239571f0ee.jpg

 

Image372b.jpg.3c635324889106713d786c56618f395d.jpg

 

Свалянето на "телевизора" се изключва априори.

Някакви предложения и идеи?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледал съм и други гугъл източници. Всеки се оправя както може.

Има съществени разлики между това, което е на линка и моите картинки. Ясно е, че трябва да се източи част от антифриза и дебелата тръба да се освободи от металическата тръба. Нямам проблема с долния болт, затова не трябва да пипам изобщо вискомуфата. Втората картинка неслучайно съм я дал. Там се вижда, че актуаторът пречи на изваждането на генератора. Лошото е, че без "крути" мерки актуаторът не може да бъде отстранен. Ако беше Пасат Б5, там ваденето на актуатора е възможно, ако се пипа внимателно. Тук мястото е малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започвам само когато напълно съм готов. Има си доста подготовка и тя обикновено е далече от колата. Щото съм си патил от прибързани и недостатъчно обмислени действия. Включително и от страна на сервизни "майстори".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много закъсня с безценните си съвети. Вече бях започнал да се притеснявам за тебе в тия смутни ковидни времена. :wall:

Редактирано от aldygreen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...