Jump to content

Смяна на масло в s-tronic


tonchosi

Recommended Posts

Здравейте колеги.Къде сте си сменяли маслото в двете части на с троника и сте останали доволни?

В дас ауто не мисля че ще ми е в бюджета. Интересуваме някъде където знаят какво да правят с такива кутии.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел си го смени във WBS ауто на околовръстното, каза че е доволен , всичко му излезе 1134 лв

Изпратено от моят SM-N975F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, tonchosi said:

Интересуваме някъде където знаят какво да правят с такива кутии.

Няма нищо специфично при смяна на маслото.

Оригиналното масло е Кастрол. И в двете части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/17/2021 at 4:20 PM, @Mu said:

Май или юни сменях при Мишо само на едната част, определено знае какво прави.

Писахме си на вайбъра ама още не е в Бг.Като го попитах къде препоръчва,каза само Порше.

Получих оферта и от Порше и от Дас ауто за около 1200лв. само че в Порше без вътрешния филтър защото казват че не се сменял.

Чудя се все още къде и какво да сменя. Иначе в други сервизи е около 700лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето клипче на цялата хирургия за тези които си мислят че е толкова сложно и трябва да струва 10% от цената на колата и наполовина на основен ремонт на автоматика. 😆

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го гледал,но не ми харесва как снима и обяснява.По скоро това 

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tonchosi  аз съм с А6 allroad и преди месец сменях масло на с-троника. Не знам какви са тези цени, но в Порше Запад офертата е 560лв по програма 4+. Аз обаче не смених там, защото сменят само масло и външния филтър и то само хартиената/вътрешна част. При мен сметката е следната: 7 литра масло х 61лв., външен филтър 97лв., вътрешен 85лв., гарнитура на картера 65лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, reborn написа:

@tonchosi  

Здравейте,прикачих офертата за да видите че на мен ми искат двойно.А вие reborn къде сменихте  маслото?

S tronik.pdf

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е оферта със смяна на маслото и в задната част на кутията. Диагностиката която са ти писали ъпдейт на кутията ли е, ако е това, е хубаво да се направи, вижда се коя версия е в момента и дали има нужда да се ъпдейтне. Аз след смяната на маслото ходих в Порше да я закачат и да видя има ли нужда от ъпдейт, да 120лв е. В С-Кар си смених маслото, не е реклама не са ми близки, има доволни и недоволни от тях, както по горе са писали смяната е елементарна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, те са изпратили оферта и за задната част,макар че бях питал само за предната.Проблема да избера директно тях е че не сменят вътрешния филтър.Мисля си за вариант да ми сменят нещата в друг сервиз а да ти отида в Порше само за проверка на софт версията.След гледане на видеота в ютуб наистина смяната е лесна но ако имаш канал или познат с канал.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...