Jump to content

8 степенна скоростна кутия


Recommended Posts

Здравейте!

Понеже не съм много запознат със скоростните кутии и искам да споделя.

Гледах едно Ауди А4 Б8.5 2015 г. 2.0TDI

150к.с. и човека каза че е 8-степенна S-tronic кутия. До сега мислех че S-tronic е 6 и 7 степенна. Въпросите са ми: S-tronic ли е кутията? Ако не е S-tronic каква може да е? Проблемна ли е? И горе-долу цена ако нещо се развали или цена на самата кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с 8-степени когато лоста е на S или в ръчен режим значи е Мултитроник.

 

Също ако е Куатро значи е S-троник, ако не е - Мултитроник.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто не е  8 степенна и е 7 степене S-Tronic ... какъвто мисля е фейслифта на Б8 с въпросния 150 к.с. дизел.

 

Или колата изобщо не е фейслифт, а е от последните Б8 - съответно си е мултитроник.

 

Ако седнеш да покараш въпросната кола много лесно ще се разбере, двата автомата нямат нищо общо като поведение.

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, BECKO said:

Или просто не е  8 степенна и е 7 степене S-Tronic ... какъвто мисля е фейслифта на Б8 с въпросния 150 к.с. дизел.

 

Или колата изобщо не е фейслифт, а е от последните Б8 - съответно си е мултитроник.

 

Ако седнеш да покараш въпросната кола много лесно ще се разбере, двата автомата нямат нищо общо като поведение.

8-степенна е със сигурност. А за мултитроника какво ти е мнението?

32 minutes ago, CVT said:

Ако е с 8-степени когато лоста е на S или в ръчен режим значи е Мултитроник.

 

Също ако е Куатро значи е S-троник, ако не е - Мултитроник.

 

Не е куатро. А когато лоста е на спорт излиза на таблото S1 S2 и тн в ръчен тежим пак по същия начин 

А когато е на D на таблото излиза само D без да изписва цифра за скоростите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Аксел Щом не е Куатро е мултитроник.Няма друг вариант в А4  на предно предаване.Предавки няма реални,тия 8 са симулация на предавки в ръчен режим.Водят го като най-чупливата и ненадеждна кутия.Аз лично не я харесвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното (четвърто) поколение на Мултитроника и много по-надеждно от това поколение на S-троника. Почти всички проблеми на Мултитроника бяха при първото поколение. В този форум например никога се съм виждал някой да се оплаче от повреда в четвърто поколение Мултитроник. Не мога да кажа същото за първото или второто поколение на S-троника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, МИТАКА1654 said:

@Аксел Щом не е Куатро е мултитроник.Няма друг вариант в А4  на предно предаване.Предавки няма реални,тия 8 са симулация на предавки в ръчен режим.Водят го като най-чупливата и ненадеждна кутия.Аз лично не я харесвам

Благодаря

31 minutes ago, CVT said:

Последното (четвърто) поколение на Мултитроника и много по-надеждно от това поколение на S-троника. Почти всички проблеми на Мултитроника бяха при първото поколение. В този форум например никога се съм виждал някой да се оплаче от повреда в четвърто поколение Мултитроник. Не мога да кажа същото за първото или второто поколение на S-троника.

Благоаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...