Jump to content

Избор на бойлер


Recommended Posts

Колеги помогнете за избор на бойлер.

Хоризонтален 80л .

За сега съм се спрял на този https://technika.bg/product/22502/multipozitsionen-boyler-atlantic-vertigo-100-2-25-kw-emayliran.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вертикално или хоризонтално ще го монтираш ,има ли много варовик във водата където живееш ? По принцип сухите нагреватели не са много за предпочитане...Леко скъп ми се вижда за бойлер. Ако ще е вертикален търси най-тънкия и дълъг заради подобреният топлообмен и да е евтин, понеже варовика ги скапва за отрицателно време, а дори и да е със сух нагревател, като натрупа варовик покрай вътрешното тяло на нагревателя, КПДто им пада двойно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам си решава, като според мен един бойлер има смисъл само когато е поне 100-литров и водосъдържателя му е неръждаем.

Посоченият бойлер не отговаря на нито едно от двете, така че не бих го купил и на десеторно по-ниска цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бойлера ще е в хоризонтално положение.

Водата е в границите на нормалното от към варовик.

https://technika.bg/product/28561/boyler-tesy-bellislimo-dry-gcr-100-27-24d-e31-ec.html

Мисля може и този

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като искаш хоризонтален , си вземи такъв, който е направен за такъв монтаж...Законите на физиката не се променят, от това, че може да монтираш такъв за вертикален монтаж хоризонтално..

https://bg-maistor.com/otoplenie/boileri/tesy-bilight-boiler-horizontalen-3000w-120-305316-detail

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изначално хоризонталния бойлер е компромисно решение, наложено от местоположението и съответно е по-ниско ефективен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/7/2021 at 1:56 PM, marianski_800 said:

Бойлера ще е в хоризонтално положение.

Водата е в границите на нормалното от към варовик.

https://technika.bg/product/28561/boyler-tesy-bellislimo-dry-gcr-100-27-24d-e31-ec.html

Мисля може и този

Имай предвид, че този бойлер, за година ползване, му изгърмя "втория" нагревател и всичките му платки. Естествено всичко си мина по гаранция, но предвид цената е огромен минус за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с хоризонтален бойлер на Елдом неръждавейка, хоризонтален.

6 година ,преди това 2 броя Аристон емаил и двата протекоха на 5 тата година.. и двата бяха сменени гаранционно на 2тората заради прокапване от стрелката на температурата. Де факто около 3 години работа,после за боклука .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това , за бойлер , се купува просто най-евтиния или нещо да не го мислиш много...Елдом и Теси са долу-горе подобен вариант...Реално си е един бидон с изолация и нагревател и технологично не се е променило нищо от 50г насам...

Преди 20 часа, zhelyazA6 написа:

Изначално хоризонталния бойлер е компромисно решение, наложено от местоположението и съответно е по-ниско ефективен.

Това казвам и аз, но това последното Теси е една идея по-добре заради дългия нагревател ...Просто е мислено като хоризонтален бойлер...и изхода за водата му е отдолу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.12.2021 г. at 22:22, SeldoM написа:

Имай предвид, че този бойлер, за година ползване, му изгърмя "втория" нагревател и всичките му платки. Естествено всичко си мина по гаранция, но предвид цената е огромен минус за мен.

Белисимо точно платката му е била проблемна,но това DRY уж този проблем е бил отстранен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Здравейте,

 

Грам не разбирам от бойлери, трябва ми комбиниран 100 литров бойлер с изводи от ляво.

Между тези 2 модела кой е по-добрия избор:

 

BOSCH TR1000T 100 CB/L

Ariston PRO1 R 100 VTS

 

Предложете и други подобни варианти ако има читави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.05.2022 г. at 18:35, fifipaldi написа:

 

+1 че тези китайски Аристони не са добър избор.

 

Тези бойлери имат магнезиев прът, ролята на който е да концентрира корозията върху себе си. След като пръта се свърши, бойлера протича за месец - два. На теория този прът е консуматив и ако се проверява и сменя периодично би трябвало бойлера да е вечен. Само че нито е на място където може лесно да се извади и провери, нито се продава отделно. Така че бойлера е 5 годишен пясъчен часовник ако се натоварва максимално.

 

Аз сложих почти същия преди 8 години - пак 100 литра с 1,8 kW нагревател и 5 години гаранция, само че беше с вграден програмируем таймер за режим на нощна тарифа. Натоварва се максимално - свързан е за кухнята и едната баня и всяка нощ се включва и нагрява до 80 градуса, а през деня се изразходва около 80% от топлата вода. Протече точно 1 месец преди да му изтече гаранцията. И понеже модела с таймер вече не се произвеждаше предложиха да ми върнат парите и с тях да закупя по-новия модел, който е 100% същия, само че без таймер. Съгласих се тъй като това ми даде още 5 години гаранция, а и с външен Wi-Fi таймер мога да го контролирам от телефона и не се налага да му сверявам часовника. Сега знам че остават още 2 години преди да протече и новия. Дали обаче ще е месец преди или месец след като му изтече гаранцията остава да се разбере.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бяхте писали по-рано ботове, взех Аристона вече :hilezh:.

Няма да се товари максимално, ще се ползва уикендите само, ако изкара 5 години ще съм доволен.

Във Вимакс ми предложиха някакъв Тидал (или нещо подобно) за 1к лв., но се въздържах, не мисля, че има смисъл за това за което ми трябва.

 

EDIT: Пише, че е правен в Италия, луксозна раота ;)

image.png.7bdd2a520faebf88e29816637c8c65af.png

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за уикендите ще изкара 10 години със сигурност, може и 15. При мен и двата Аристона от този ценови диапазон са китайски, ама май яко са се попарили и сега се мъчат да спасяват марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с натоварването колега, бойлера това му е работата да го включиш след монтаж на еко режим и да го изключиш след няколко години  ползване,вече ако се ползва  само за уикендите то тогава и над 10 години ще изкара,иначе тези италианските марки(китайски) са маани,маани,добър външен вид и с това приключват положителните неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EKO режима на Аристон има смисъл единствено когато няма разлика между дневната и нощната цена на електричеството. Когато обаче има и голяма както у нас, при ежедневно ползване парите които спестяваш за 5 години на нощна тарифа са в пъти повече от цената на бойлера.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@CVT Аз също ползвам няколко такива от 5-6 години за бойлера, климатиците, осветление - идеални са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...