Jump to content

Audi A5 3.0 tdi проблем с 7g s-tronic


Georgi  str

Recommended Posts

Здравейте от скоро съм собствение на audi a5 3.0 tdi s line 2010г със 7g s tronic скоростна кутия искам да попитам някои срещал ли е следващия проблем със скоростите колата включва идеално всички скорости само от 3 към 2 ра като превклучи не превклучва плавно и се усеща все едно по рязко спиране дали е съединител или нещо друго ако някои го е срещал този проблеми и може да ме насочи ще съм благодарен 

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е със сигурност не са но за да го прави според мен или е съединител или някво износване вътре във самите скорости но сега ще карам и аз така и ако нещо ще я разглобя да видим проблема 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че много с ряз влизаш, но явно с-троника не го познаваш толкова, колкото ти се иска. Това по-рязко превключване от 3-2 на втора го имат почти всички, всъщност аз поне не съм чул някой, който да е писал, че го няма (за първата генерация до 2013). Говорил съм с Мишо (ти сигурно не го знаеш, един квартален майстор :) ), и според него голямата разлика в предавателните числа на 2-ра и 3-та при първата генерация на с-троника е причина за това усещане. При мен след пълен ремонт при Мишо и 15 адаптации и смени на масла, съвсем леко го има, но си го има. Засилва се леко, когато се кара дълго време в града, ако не е минала регенерация на дпф-а и не успява да я направи, и т.н.

В американските форуми скоро попаднах на един кит, който го препоръчват за намаляване на всички тези леки неприятни усещания на с-троника и дсг-то - https://store.034motorsport.com/transmission-mount-insert-billet-aluminum-b8-audi-a4-s4-rs4-a5-s5-rs5.html - като го препоръчват да стане с още два допълнителни кит-а - които се слагат на тампоните на задния диференциал. Аз лично смятам на първо време да пробвам с тоя първия за трансмисията, от чисто любопитство.

 

Нямам търпение да я разглобиш, и като я оправиш, сподели моля те с нас какъв е бил проблема, да си ги оправим и ние, и да ги караме като мултитроник.

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно е така както казваш разбирам че този проблем си го имат досега съм нямал audi и ми беше любопитно да попитам още хора които притежават такъм автомобил аз лично съм механик може би не най добрия но имам някои познания но не и за точно този тип автомобил затова реших да питам защото с питане и до цари грацко се стига и просто да събера малко информация а колкото да я разглобявам това е във краен случай и благодаря на всички за информацията 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...