Jump to content

2 в 1, Проблем с ел. стъкла и парно


kyoshinn

Recommended Posts

Зимата дойде и проблемите с нея. Пиша една обща тема за 2 проблема.

Проблем 1:

Прозорците (3 врати) трудно се вдигат понякога, даже напоследък май всеки път. Проблема е следния - свалям прозореца и при вдигане (независимо дали с единично натискане или със задържане на копчето) започва да се вдига, но в определен момент (половината прозорец и малко повече) забавя вдигане докато изцяло не спре и след това прозореца се смъква до долу. Единия вариант е да подпомагам прозореца, бутайки го отвътре нагоре, но особено зимата и това не помага), тогава единствения ми вариант е да сляза от колата и на контакт докато вдигам прозореца, то ОТВЪН с ръка да подпомагам вдигането на прозореца (това работи всеки път). Ако някой знае от какво е, как се оправя пък и даде снимки, информация, теми и т.н. ще съм благодарен.

 

Проблем 2:

Парното на загрята кола (90 градуса) духа хладно-топло и то само през средните отвори, страничните си духат студено и особено сега като застудя си е доста кофти. По едно време летяха някакви черни боклуци през решетките (като дунапрен) и до колкото четох, то някакви клапи може да не изолират. До колко е възможно това ? Как се ремонтира и т.н. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По проблем едно - трябва да смениш водачите на стъклата, които се вдигат трудно.

 

По проблем 2 - вероятно ще трябва да се облепват клапите на парното щом е хвърчал дунапрен, има доста теми, потърси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, kyoshinn написа:

Зимата дойде и проблемите с нея. Пиша една обща тема за 2 проблема.

Проблем 1:

Прозорците (3 врати) трудно се вдигат понякога, даже напоследък май всеки път. Проблема е следния - свалям прозореца и при вдигане (независимо дали с единично натискане или със задържане на копчето) започва да се вдига, но в определен момент (половината прозорец и малко повече) забавя вдигане докато изцяло не спре и след това прозореца се смъква до долу. Единия вариант е да подпомагам прозореца, бутайки го отвътре нагоре, но особено зимата и това не помага), тогава единствения ми вариант е да сляза от колата и на контакт докато вдигам прозореца, то ОТВЪН с ръка да подпомагам вдигането на прозореца (това работи всеки път). Ако някой знае от какво е, как се оправя пък и даде снимки, информация, теми и т.н. ще съм благодарен.

...

 

На първо време пробвай да ги смажеш със силиконов спрей както е показано тук:

(забележи че това не е обикновен WD40, просто WD40 е марката. Ако сложиш обикновен WD40 ще мирише много дълго време.)

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, VBI написа:

По проблем едно - трябва да смениш водачите на стъклата, които се вдигат трудно.

 

По проблем 2 - вероятно ще трябва да се облепват клапите на парното щом е хвърчал дунапрен, има доста теми, потърси.

По едно - колко струват въпросните водачи ? Как се сменят ?

По две - мен ми е ясно, че има теми, но не намерих нищо, което да е конкретно, как се сваля табло, къде са клапите, как, с какво се изолират и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това имах нужда, ама като гледам май няма да се справя сам

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По 2 на стъкло са. Избягвай тези сините, писал съм в другата тема за тях. Оригинала е розов, с метална планка вътре, тези са само пластмаса. Имах огромни главоболия с тях. Накрая ги изхвърлих неизползвани, защото не пасваха.

Номера им е 4B0837463B

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.12.2021 г. at 9:50, s7r3l0k написа:

 

То хубаво, ама само от тях има

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...