Jump to content

Повдигане на S-Line B8 Avant Quattro с 1BL адаптивно окачване


kdl

Recommended Posts

От много време обмислям да си взема Q5, понеже искам малко по-висока кола. 

А4ката ми обаче е много натоварена с екстри и не намирам друга кола все още, която да ме грабне.

 

Затова си мислех първо да сменя пружините, но се отказах. Моите са си идеални, колата вози прекрасно и е много стабилна.

После ми светна, че има китове за лоши пътища.

Намирам обаче само версията за задния мост: 8K0 512 141 G

Тези тампони са 15мм лифт, което предвид моето окачване, ще я вдигне до нивото на нормална B8.

 

Бай руснак произвежда китове по 30мм. Задните са от този вид:

image.png.8e03c11ba49e76bf5dc2297052202b1a.png

предните изглеждат така:

Проставка опоры передней пружины Audi Q5

 

С такъв кит, би втрябвало да я вдигна 15мм над нормална А4 Б8, което ме устройва. Колата е дълга и ще изглежда и визуално ок.

Някой от вас играл ли си е с такъв подход и ОК ли е всичко или наблюдавате аномалии в поведението на колата?

 

Мерси.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм ровил няма фабрично окачване за В8 което се променя на височина.

Без да задълбавам след повдигането ще имаш със сигурност по-лоша устойчивост на колата при динамично каране.

От друга страна ако смениш стабилизиращите щанги след повдигането би трябвало да получиш сегашното поведение на колата. 

 

П.с. Относно стабилността на купето има доста предложения на пазара... или поне в САЩ де, за Европа не съм ровил. Иначе 034 моторспорт са едни от предлагащи такива решения 😉

 

Сигурен ли си, че 1BL e правилният PR код ?

 

image.png.0b52b970a1c5c4fee1120ab59de77125.png

 

Ако иде реч за позиция номер 9 то в ЕТКА за предния мост излиза само един номер: 8K0 412 109A

За амортисьорите има такива за лоши пътиша PR код 1BR, като има 4 различни номера според зависи от годината и теглото на предния мост ...

С пружините обичайно си е мазало ...

 

image.png.bb868920c546fde0e606556764bac051.png

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1BL e със сигурност, сега проверих пак. Странно име има наистина, важи за Drive Select (ADS) или Electronic Damping Control.

Не регулира във височина, само втвърдява или омеква в зависимост от режима. Всичко идва от амортисьорите.

8K0 512 141 G е приложимо и при моята, съдейки по каталозите.

 

Това за щангите е интересно, струва си да се подготвя с малко четене в тази посока.

 

Добре... засега реших да не я мятам 3см нагоре. 2см на двата моста изглежда приемливо. Ще пробвам да поръчам директно и да виидм как ще се развият нещата.

 

Благодаря за коментара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...