Jump to content

Обслужване A6 3.0 2014 245 к.с


Recommended Posts

Здравейте,за първи път имам мотор с верига колата ми е на 190000 км проверена в Ауди  . Въпроса ми е на колко км се сменя веригата защото получавам различни мнения един казва карай до 400000 км друг казва докато не започне да шуми трети на 200000 км . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да караш или да правиш си взел кола за една шапка пари. Е така или иначе ще текне антифриз между главите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да намериш човек,който е наясно с тия коли и му имаш доверие , който да те посъветва. Тук ще получиш най-различни мнение, като голяма част от тях ще са глупости и само ще те объркат още повече. По принцип е вярно, че има и на по 400 000 с оригинални вериги, както може би има и такива, които на 200 000 са за смяна (което ми се струва малко веротно). Има също значение и какво е твоето отношение и за какво си взел колата. Ако ти е кеф да висиш по сервизи и те е страх да не те остави някъде-сменяй всичко наред и троши пари за спокойствие. От друга страна щом са ти толкова излишни не я мисли тая купчина желязо и си я карай без да и трепериш. И да се счупи нещата са на кантар .И в двата случая ще хвърчат пари...

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужи си основните неща / масла , филтри , кутия , диференциал -ако няма данни че са сменяни в някой дилър , пълна проверка на всичко в доверен сервиз / и карай спокойно , ако се разхлопа нещо по веригите тогава се занимавай . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите макар ,че повечето са селски изказвания . Просто попитах дали и кога се сменя веригата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ти се разтропа веригата, тогава я сменяй. На същия мотор при мен се разтропа на 60.000 км. Наскоро чух, че пак на такъв мотор са сменили верига превантивно на 720.000 км. Никой не може да ти каже кога ще замине при теб, ако не тропа - карай. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнения различни винаги 🙂.Повечето са че се сменя на 240-250 хил км .....Самото обслужване е 3000 лв с труд и части .Винаги сутрин като я палиш се заслушвай ,чува се едно характерно специфично ромолене ,еднотипно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@motogpplovdiv@abv.bg На моята кола веригите са на 335 000км,на 260 000 е сменен обтегач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ти се разтропа веригата, тогава я сменяй. На същия мотор при мен се разтропа на 60.000 км. Наскоро чух, че пак на такъв мотор са сменили верига превантивно на 720.000 км. Никой не може да ти каже кога ще замине при теб, ако не тропа - карай. 
[emoji106][emoji106][emoji106]

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...