Jump to content

Мнение за А8 D4 4.2 TDI V8


Recommended Posts

Добър ден на всички! Насочил съм се сериозно към А8 D4 4.2 TDI V8, пробвах колата и ужасно много ми допадна! Искам да знам дали двигателят, периферията, скоростната кутия и всякакви други неща са здрави, с кое да внимавам при покупка и общо взето да си поговорим за даденият автомобил. Да вметна само, че колата ще се купува от чужбина (Франция, Германия) - ще е на под 200.000км и ще се провери в официален сервиз разбира се! Аз обаче никога не се доверявам на 100% и искам да си проверя и нещата сам, които са възможни разбира се, затова и пиша тук. 😄

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушно електронно окачване ,две еднакви турбини за всеки ред ....истинско битурбо .Това е върховия модел на А8 и поддръжката му е солена дори за западен стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цената на поддръжката в България и там е много различна. Най-малкото за труд тук цената е 30/40 евро на час, а там 100€ +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща като поддръжката изобщо не ме притесняват, искам да знам дали не е някой гаден двигател и да имам нонстоп проблеми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нямам представа от конкретния мотор. Но принципно:

Поискай оферта от любимия ти сервиз за смяна на вериги.

Както и какво е хубаво да се смени покрай свалянето на мотора.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/4/2022 at 11:14 PM, Beas7Mod3 said:

Тези неща като поддръжката изобщо не ме притесняват, искам да знам дали не е някой гаден двигател и да имам нонстоп проблеми?

Мотора ако е гледан е много здрав,  върви много добре. Куплиран е с топ автомат - ZF8. Като всеки дизел обаче си иска проверка на турбини, дюзи и т.н., че може много пара да глътне, ако има драми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...