Jump to content

А4 B8.5 2.0TFSI мнения + обява


Recommended Posts

Здравейте, 

след дълги години, моя (стар) любимец А3 8L 1.9TDI почна да прави проблеми и буквално последните 3-4 пъти като тръгна на път излиза някакъв проблем. Започнах да се оглеждам за нещо по-ново и се спрях на A4 B8 facelift-а с 2.0TFSI мотора (225кс). Карам 90% от времето извънградско, из града доста рядко (1-2 пъти седмично по 10-20км, но повечето време стои неподвижна).

Бюджета ще бъде около 25к лв, като е желателно със всичките документи и разходи докато я подкарам да бъде под 30к.

Ясно е, че поддръжката и разхода няма как да са като на А3-ката, но доколкото четох този мотор е (сравнително) надежден, но все пак изникват няколко въпроса.

 

1. Търся някакъв баланс между вървене, разход и надеждност, към правилния мотор ли съм се насочил?

2. Как е с маневрирането, понеже двора в който стои е тесничък, но предполагам че задната камера и парктроника помагат?

3. Колко са разходите по поддръжката (масло, филтри, тн...)? 

 

Също и лични мнения/впечатления за модела са добре дошли. 

 

Ето и обявата, която харесах:

Audi A4 2.0TFSI=225HP=QUATTRO=УНИКАТ= =ШВЕЙЦАРИЯ=ПОДГРЕВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам предната версия с 211кс 4х4 автомат и разходът е към 8-9/100 извънградско, 12-15/100 градско, 10/100 на околовръстно. Върви супер за моите критерии. с 224кс би трябвало да е оптимизирана още.

Смяна на масло, маслен и въздушен филтър беше около 200лв.

Но лично бих избягвал всякакви обяви, написани с включен капслок, УНИКАТ, ТОП ТОП ТОП, КАЧВАШ СЕ И КАРАШ и подобни джамбазки буламачи... 

Редактирано от pampo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...