Jump to content

Ауди Б7 2.0Т 200 quattro


Recommended Posts

Здравейте и за много години!

 

Една муха ми е влязла в главата за такъв автомобил от заглавието. На този етап, няма голям избор и въпреки това ми направи впечатление следната обява.

https://mobile.bg/11638371827239664

Бих се радвал да разбера какво ви е мнението конкретно за тази бройка, заслужава ли си според вас? На какво е абсолютно задължително да обърна внимание при оглед?

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда добре,но на тая или почти на тая цена се взима Б8 с този мотор.Нали знаеш за драмите с маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради драмите с маслото съм се насочил към Б7. Искам да събера максимално много впечатления и съвети, преди да предприема оглед (от Русе съм, съответно искам да знам ако отида да я гледам на какво да обърна специално внимание)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 10-20 пъти по-малко от проблемна Б8-ца. Нормално 2.0 TFSI на Б7-цата гори около 0,6 - 0,7 литра на 10 хил. км., което не е проблем както и да го гледаш.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ако не са сменяни бутала,си горят яко масло.Поддържам 2 такива мотора,само че Сеат и на градско почти не пипат масло,но на магистралата става страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша, но проблемните двигатели не бяха ли 1.4 (с веригите)1.8/2.0 tfsi но при Б8 при това до 2011 включително?

 

 

 

Редактирано от KI_YOOU
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Възможно е да си прав.Аз поддържам 2бр Сеати 2,0тфси с мотори BWA и BWA1,като и двата горят масло на магистрала,иначе почти не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, vle4ugoto написа:

Каква е логиката да гори на извънградско , а на градско не ? 

Натоварването на мотора с него нараства и обема картерни газове. Температурата на маслото. Обема маслото  за смазване на цилиндрите нараства с оборотите.  Все такива дребни нещица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 1/6/2022 at 5:16 PM, CVT said:

Няма такова нещо при Б7-ците - не заблуждавай колегата.

Колега имаше такова Б7, утрепа се да долива. Айде да не горят. Смени картерна вентилация и какво ли още не и продължи да си гори. Да, едни горят повече, други по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горяла е на колегата ти, защото най-вероятно предишния собственик изобщо не е знаел че маслото на мотора трябва да се сменя от време на време. 😆

Моята пък е вече на почти 16 години и гори около 600 милилитра на 10 хил. км, което е нормално и не може да се определи като проблем с горене на масло. Само че не е това начина по който се разбира дали определен модел има проблем или не.

 

Така че стига сте заблуждавали хората с неосведомеността си. Проблема е при Б8-ците преди фейса, затова и ги осъдиха в Щатите.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия недостатък е че не става за LPG ... а едва ли някой (ентусиаст) би си го куупил да го кара само на бензин (мое мнение)

При В8.5 тъй наречения фейслифт,също е спорен момента по темата с маслото.

Моето 1.8Т с оригиналната си турбина и гонещо 300.000 пробег и карано извънградско 95% от времето си магистрала,хапва по 600-700мл. за 10.000

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе за ставането става, само че ще гори и малко бензин заедно с газта. Иначе на мен ми се вижда малко абсурдна идеята да плащаш ГО и данък за 200 коня и в същото време да я спънеш на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ma3xa написа:

Колега имаше такова Б7, утрепа се да долива. Айде да не горят. Смени картерна вентилация и какво ли още не и продължи да си гори. Да, едни горят повече, други по-малко.

Той ще каже и че не се чупят, понеже неговата е здрава, но той я има от нова.

Като цяло, единсвените, които хвалят тоя мотор са собствениците, на които не им се е счупил. 

Това е бомбаа със закъснител, харченето на масло си е нормално. 

 

преди 38 минути, CVT написа:

Иначе на мен ми се вижда малко абсурдна идеята да плащаш ГО и данък за 200 коня и в същото време да я спънеш на газ.

Като стане 160 долара барела лятото ще почне да ти се материализира лека полека идеята... ;) 
15 на 100 градско на бензин 3 лева, и най големия пртивник на газта да си , започваш да се замисляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 300 долара да стане пак не бих сложил газ, пък и въведохме забрана коли с газ да влизат в подземния гараж на кооперацията по моя инициатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагах, че в този форум сте само милионери и научни сътрудници .... 
Особено тези, с двайсет годишните премиуми... ;) 
 

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тебе ти е гръмнал мотора като не си спрял като ти е светнала червената лампа и сега всички Б7-ци били бомби със закъснител. За мен това е червена лампа която като светне може да ми гръмне апартамента. ;)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да намериш глава и валове тогава, по обявите на части. Не за друго, а зашото са много здрави... ;) 
Главата/двигателя е продаден още преди колата да стигне Дувър...
На мен не ми е гръмнал, купих го на безценица гръмнал на 80К км(за мен това е чисто нова кола, така и изглеждаше). Апропо, в багажника имаше туба с масло... гаранция е щото не харчат масло  и "заблуждаваме хората":hilezh:

Редактирано от Prokopi90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редки са на старо защото почти всички са здрави и са във все още работещи мотори. Защо да разпродават мотора на части след като е изправен??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виц е твоята логика. Купил си нещо повредено, следователно всички неща от този тип са повредени. 😆

Ама който съди по какво вижда в багажника няма как да купи здраво.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...