Jump to content

Смяна на салон на Б7 с такъв от Б8 или Б9


venceslav_dimitrov

Recommended Posts

Здравейте на всички.

 

Честита 2022г

 

Тъй като моята кола A4 B7 комби е със доста скъсана шофьорска седалка съм решил да я сменя или евентуално целия салон. Но процедурата се оказа доста сложна. За нашите Б7-ци доста трудно се намира запазен текстилен салон. Гледам обяви из интернет и има доста запазени седалки от Б8, Б9 а и от други модели на сносни цени. Та въпроса ми е дали изобщо може да се сложат от тези или други модели седалки. Знам че от Б6 стават , но нещо не ми харесват много. Или най-лесно, ще е някой автотапицер да я пооправи.

 

Ще се радвам на някое друго мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си доставчици на автомобилни дамаски, всеки има набор от най-разпространените такива, ще ти намерят твоята оригиналната и вече каквото сабя покаже, гаранцията е работата на конкретния тапицер, видиш ли нещо негово, става ясно дали-или.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен скъсаната дамаска, обикновено се оправя и подложката в скъсаното място, както и се освежава самата седалка, където стои величайшият задник, че почти винаги е компрометирана, хлътнала и повредена, в сравнение с другите.

И е хубаво, да се изперат после всички седала, да се оеднакви изгледа на старата и нова дамаски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се пробвам пък ще видим. И май ще трябва и пасажерската седалка та да не си личи , защото едва ли ще има плат 1 към 1 с този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, NIKO said:

има си доставчици на автомобилни дамаски, всеки има набор от най-разпространените такива, ще ти намерят твоята оригиналната и вече каквото сабя покаже, гаранцията е работата на конкретния тапицер, видиш ли нещо негово, става ясно дали-или.

Убих се да обикалям и търся по тапицери във Варна / и София -по тел на доставчици / дамаска за таван , черна която да е като оригиналната - няма :( Ако знаеш някъде да продават /не китайските и турски боклуци /а оригинална може ли да споделиш :) Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@venceslav_dimitrov Без преправяне на буксите и електрониката единствено седалки можеш да вземеш от Б7, като тук има доста голяма разновидност от такива (но са редки и често много скъпи). Ако имаш желание да преправяш буксите до колкото знам захвата за релсите за предните седалки е еднакъв при Б8 както и при А6 4ф и дори А5, като при А5 вариантите също са брутални, но пак си е торба с пари. За задните седалки обаче не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, vle4ugoto написа:

обикалям

Е онези горе до музея  провери ли ги, на бул. "Ян Хуняди" 6,  май Мегатекс бяха?

Там съм намирал оригинални платове за четири типа салони, седалки, тавани, кожи разни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , ходил съм там , хептен ме отчаяха че няма шанс да намеря / евентуално в Германия / разясниха ми как се купуват , при арменците ходих в кайсиева , във възраждане , по салоните има и там бях , и непомня на още колко звъних :( личи си че не е същия плат а и много евтин изглежда за да претапицирам цялата . Гледах и алкантара , също евтин материал изглежда . Много малко е виснал на 1 място ама е тръгнал :) мисля да пробвам с 1 спрей с игла и да го залепя :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за тавана, резултатът от такава варварщина е трагичен и така се унищожава оригиналният плат, защото веднъж напоен с лепило, няма начин, да се изчисти без последствия.

Прави се следното: вади се тавана, платът се отлепя внимателно от изгнилият дунапрен, чисти се с дихлорид (или се дава на химическо чистене) остатъка от дунапрена, пере се, чисти се кората от лай...те остатъци,  нов слой дунапрен се лепи, отгоре лепиш оригиналният плат и воала, оригинален "нов" таван. Това само в случай, че платът е цял и без сериозни и видими повреди. Кофтито е, че после се пере целият салон, ако е същият цвят, изпраното направо вади очи.

 

А да, преди да се залепи изпраният плат, се третира с праймер за текстил, за да не проникне в тъканта лепилото.

Ако тапицерът е в час, трябва да е наясно с тия еквилибристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 10.01.2022 г. at 10:50, venceslav_dimitrov написа:

Здравейте на всички.

 

Честита 2022г

 

Тъй като моята кола A4 B7 комби е със доста скъсана шофьорска седалка съм решил да я сменя или евентуално целия салон. Но процедурата се оказа доста сложна. За нашите Б7-ци доста трудно се намира запазен текстилен салон. Гледам обяви из интернет и има доста запазени седалки от Б8, Б9 а и от други модели на сносни цени. Та въпроса ми е дали изобщо може да се сложат от тези или други модели седалки. Знам че от Б6 стават , но нещо не ми харесват много. Или най-лесно, ще е някой автотапицер да я пооправи.

 

Ще се радвам на някое друго мнение.

салона на б6 и б7 е един и същ така че ))) най добре е тапицер аз имам ел салон Не рекаро и ,всичко което има е ръчка без ел пакет..и се чудя

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предните седалки за Ауди а 4 Б6 Б7 са съвместими с предните от Ауди А 6 Ц6 2004-2011г.Аз в момента съм с такива предни от А 6 Захващането на релсите е еднакво има съвсем малко преправяне в захващането на колана.

IMG_20211113_140005.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...