Jump to content

Съединител/маховик симптоми


Svetliu90

Recommended Posts

Здравейте колеги и честита Нова година.

Колата е а4 б7 2.0тди блб 140к.с

То е ясно че маховика ми е  за смяна , но имам няколко въпроса .

 

Нямам приплъзване на съединителя,  не тресе при гасене,  нямам проблем със превключване на скоростите , в движение няма проблем

 

Симптомите ми са следните:

Притракване на обороти без да съм натиснал съединения.  Ако го докосна леко почва да се чува по-силно тракане. След като го натисна повече и докрай , тракането спира.

Ето и въпросите ми?

Според вас за смяна ли е маховика?

Мога ли да покарам още известно време с тези симптоми?

Тези симптоми могат ли да причинят натоварване,  счупване или износване на  други части ?

Колко долу-горе струва смяната на маховика и съединения? Чел съм че 800лв са 2те с отстъпката. 

 

Колата е на поне 350 000км и тези части не са сменяни досега :)

 

 

Редактирано от Svetliu90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз нямах никакви други симптоми освен метално тракане на свободна и маховика беше разбит на сол, майстора като свали кутията той просто се разпадна пред очите ми, така че разбирай, че дори и без симптоми пак може да те остави на пътя.Беше оригинален на 400000км или поне сменян с оригинален такъв.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е и при мен . Тракане на свободна 

преди 3 минути, Даниел Д. написа:

Здравей, аз нямах никакви други симптоми освен метално тракане на свободна и маховика беше разбит на сол, майстора като свали кутията той просто се разпадна пред очите ми, така че разбирай, че дори и без симптоми пак може да те остави на пътя.Беше оригинален на 400000км или поне сменян с оригинален такъв.

 

 

 

Колко пари ти излезе ремонта и каква марка сложи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МММ1 Точно толкова ми взе за смяната, но кутията беше свалена поради друг ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Georgi Pleven-Burgas Гената, срещу Лукойла в Кумлука, но не ходя вече при него, защото ми осра баланс валовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте , ъпдейт по темата.
Смених маховика и съединителя комплект на ЛЮК за 800лв. + 300лв труд = 1100лв.
Симптомите ми станаха нетърпими. Последният които преля чашата беше ,че предна дясноа гума започна да се тресе цялата , когато колата е на обороти.
След ремонта , все едно карам друга кола :) 
Поздрави !

Редактирано от Svetliu90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, и аз от скоро имам подобни симптоми и се чудя какво е тръгнало да заминава. 1.9 TDI AWX 2003г 6ск ръчка. 

При леко натискане на газта т.е. минимална тяга,  се дочува едно като тракане и свирене. При по-яко настъпване се маха, по инерция незацепена хич го няма. На празех ход и при натискане на съединителя няма никакви шумове. Единствено на скорост и минимална тяга - 2-3мм. натисната газ. Най-гадно е, когато това нещо свири/трака почти постоянно, когато се кара на прав път с минимална тяга, без значение на темпомат или с леко натисната газ.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали някой следи темата ама аз наистина съм притеснен от тези шумове и се надявам някой скоро да изкаже мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...