Jump to content

Въпроси за Q5 2.0 TDI 177к


Niko Zombi

Recommended Posts

Здравейте съфорумци!
От скоро съм собственик на Q5 2.0TDI 177коня и имам няколко питания, към запознатите.
1.  Не можах да открия щеката за ниво на маслото. Видях нещо като щека, на което прилагам снимка, но не можах да я издърпам.
Въпросът ми е, това ли е щеката, и как се издърпва. Не напъвах от страх, да не счупя нещо.
2.  Колко литра масло побира този мотор?
3.  Колко литра масло побира скоростната кутия (автоматична) и на колко км. се сменя?
4.  Багажника се отключва от дистанционното с бутон, но дали има и механично отваряне, понеже не видях отвор за ключ? В чудо се видях, как да стигна багажния отсек, понеже бях откачил акумулатора, и по инерция затворих багажника.
5.  Между гърба на задните седалки и щората на багажния отсек има около три пръста отстояние. Така ли си е, понеже нито седалките мога да дам по назад, а и щората си влиза в определените за целта захвати? 
6.  Има ли някаква възможност, за подаване на ток към колата, без да отварям багажника, ако се наложи?
Предварително Благодаря на отзовалите се!
Може би ще питам и още неща, понеже тепърва опознавам автомобила. Не съм открил и как да си настроя часовника примерно.

Прилагам снимка на това, което мисля за щека. Дали е то, и как да го издърпам (отворя)

IMG_20220116_143948.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ток може да се подава и отпред, в моторни отсек (не ти трябва достъп до акумулатора в багажника) - под чистачките има едно капаче, което се маха и там има изведен плюс и маса.

 

Съответно ако ти падне тока / откачиш си акумулатора си отключваш шофшьорската врата с ключа, отваряш предния капак и подаваш ток отпред. Общо взето работа при акумулатора в багажника нямаш, евентуално само когато го сменяш един ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да ми кажете какво е (марка, количество) маслото за скоростната кутия?

И на какъв интервал от км. се подменя?

Редактирано от Niko Zombi
Печатна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това разстояние е за "кучкарника", ако липсва се получава това разстояние. Пиши на лс за багажника

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...