Jump to content

Разход на масло 2.0TDI BKD


n.krustev98

Recommended Posts

Здравейте, собственик съм на Ауди А3 8P 2.0TDI (BKD) 140кс от вече близо 2 години. Смених и обслужик почти всичко по двигателя за това време, главата ми е напълно ревизирана, всичко е ново в нея, сменял съм верига на маслена помпа също, термостати и тн. Турбото ми е ново, на 1 месец е. Наскоро смених маслото преди около 1500км, всичко беше точно, докато не проверих щеката една сутрин, беше на минимума, долях около 500гр и изминах още 200км градско, след което отново проверих щеката и беше паднало пак близо до минимума, долях още 400гр. Маслото което ползвах при смяната беше Eni I-Sint 5W-40 ,но е 505 00, а не 505 01. Колата не пуши, пали си лесно без проблеми и работи много добре(което за мен сегментите отпадат като вариант), както казах турбината е на 1 месец и е рециклирана с хубави части и я изключвам като цяло. Въпросът ми е възможно ли е колата просто да не харесва маслото и то да е причината за този голям разход, предните пъти съм доливал макс по 1л на 10 000км, но с друго масло, а сега за около 1500км съм долял към 800-900гр, като подчертавам отново че колата нито пуши, нито има проблем с вървеж, палене, съответно и компресия.

Благодаря на всеки, който се опита да ми отговори на въпроса!

Ще прикача снимка на въпросното масло.eni-i-sint-5w40-4l-1000x1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е разрешен. Оказа се спукан и течащ маслен охладител. Ако модераторите преценят може да изтрият темата, дано съм бил полезен на някой с подобни симптоми и проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...