Jump to content

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия ZF 8 степенна


plamen_audia4

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Автомобилът е A6 C7 3.0Bitdi 320к.с 8 степенна кутия, искам да сменя маслото на скоростната кутия. Какво трябва да избера?Кой е по-удачният начин за смяна - с машина или без?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко хиляди километра е колата ? Имаш ли сервизна история в която пише, че преди това е сменяно маслото? Питам те защото, ако не е сменяно маслото никога(при мен се оказа, че е така) след смяна могат да се появят проблеми и да трябва ремонт за 3 бона :D 
Моето го сменях без машина, някои го правят със, разлика голяма няма. Само не знам с машината как точно сменят Филтъра на кутията ? 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.01.2022 г. at 11:45, Drone написа:

 

В момента е на 150К, до сега не е сменяно маслото на кутията, Ауди казват, че не се обслужва, а е препоръчително евентуално. Zf казват че между 80-150 К трябва да е първата смяна. На предната съм сменял 4 пъти с машина и съм нямал никакви проблеми.

 

Какви проблеми се появиха при теб?  Със същата кутия ли си ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да със същата кутия съм, проблема при мен е заминаващ си пакет съединители, този, който е от 3та нагоре скорости. И сега от 2ра на 3та като й дам газ, не може да превключи и рита брутално. и влиза в авариен режим. 

 

Питай тези с машината как сменят филтъра на кутията ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм ревюта,в които се казва,че ZF не препоръчват машинната смяна на масло.Иначе,не се ли смени филтъра и да се почистят магнитите,все едно не е сменяно маслото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет.

Малко да разбурам темата, понеже имам същата кутия/двигател.

 

Вероятно и аз трябва да се ориентирам към смяна на маслото на кутията (110 000 км) без индикации да е сменяно до сега от предишен собственик, въпросите ми са следните:

1. Има ли значение дали сменям маслото на двигателя (т.е. трябва ли да се правят едновременно или няма никакво значение)

2. Каква е цената на тази услуга приблизително?

3. В кои сервизи го правите, или там където сменяте маслото на двигателя?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Нямат връзка двете, когато решиш си сменяй маслото на кутията. 

2. Цената зависи от сервиза, но мисля, че е около 700-800лв. 

3. За сервизи колегите да кажат, аз моето масло го сменях в един сервиз(имена няма да споменавам) и след това се оказа, че са забравили да ми сложат филтъра, та сменях пакети съединители. 

 

Гледай да не е с машина смяната. Попринцип, ако имаш доверен сервиз в който си обслужваш колата, те биха могли да ти сменят маслото на кутията. Процедурата е елементарна. 

И не на последно място, след като се смени маслото, ресетнете адаптациите ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да ѝ направят една адаптация на кутията.

Ресетването е краен вариант и може да започне доста грубо да ги сменя. То се прави само ако наистина е много зле положението и се очаква ресетването да подобри малко, докато се направи адаптация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяйте ги тези масла. Комплекта на ЗФ не е скъп. 7л масло с филтър, гарнитура и пробки е под 500лв клиентска цена. Смяната не е тегава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/3/2023 at 10:59 AM, zhelyazA6 said:

По-добре да ѝ направят една адаптация на кутията.

Ресетването е краен вариант и може да започне доста грубо да ги сменя. То се прави само ако наистина е много зле положението и се очаква ресетването да подобри малко, докато се направи адаптация.

То след изтриването на стойностите има бърза адаптация. Аз скоро направих една и доста по-добре започна да включва:) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 500лв е смяната на маслото. Освен масло в кутията има и раздатка и преден диференциал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
На 2.03.2023 г. at 10:22, Drone написа:

 

3. За сервизи колегите да кажат, аз моето масло го сменях в един сервиз(имена няма да споменавам) и след това се оказа, че са забравили да ми сложат филтъра, та сменях пакети съединители. .......

И не на последно място, след като се смени маслото, ресетнете адаптациите ! 

Е те са ти причинили щета за 3 бона,като са забравили филтъра ти им пазиш името...

Относно резсетването на кутията след смяна,за каква адаптация говорим?Някакви нови настройки на кутията от Вагкома или просто се оставя кутията да си събере данни,т.е автоадаптира според свойствата на обновеното масло,като се покара

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През Вагком се ресетват адаптациите и след това се прави бърза адаптация на място.   Има и вариант без бързата адаптация, но тогава се кара при определени условия без много газ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...