Jump to content

Не се отваря капачката на резервоара


Iavorz

Recommended Posts

Здравейте,

 

Вчера поисках да заредя на бензиностанция и останах неприятно изненадан. Капачката на резервоара ми не се отваря. Стои заключена. Леко опитах да я напъна, но се усеща,че е заключена. Пробвах няколко пъти да отключа и заключа колата и отново, но не се получава.

Знам,че някои коли имат аварийно отваряне на капачката от багажника на колата, но при А8 аз не виждам такава опция.

 

Някой сблъсквал ли се е с проблема и какво може да се направи ?

 

А8 D4 , 2011, 4.2TDI

Редактирано от Iavorz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махна ли кората отзад вдясно и провери ли хубаво, трябва да има червена корда с дупка за дърпане на края?

Ако не, натисни капачката от обратната страна на заключването и пробвай с тънка отвертка или нещо подобно да освободиш механизма, сложи парцал върху отвертката за да не надереш боята.

След това трябва да смениш цялата капачка, продава се в комплект с пластмасата около нея и механизма за заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как е на D4, но вдясно в багажника трябва да имаш кора. Махаш я и гледаш високо горе и напред за нещо като въженце, пластмасови. Не вярвам да нямаш такова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, fifipaldi написа:

 

 

Оказа се,че тази връзка е влезнала в отворите, които се виждат на картинката и е увиснала навътре. Бях до сервиза и отвориха кората на багажника, за да я стигнат и да я извадят отново..

Сега всичко е наред.

 

Благодаря на всички за съдействието!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...