Jump to content

Грешка въздушно окачване


zdrash

Recommended Posts

Здравейте, 

от 5 години карам с тази грешка:

02643 - voltage supply for pressure sensor

002 lower limit exceeded 

и до сега не откривам от къде е проблема. 

Окачването си работи идеално.

Някой да се е сблъсква с проблема ?

Благодаря!

😀 и преди 2 години съм питал и никой не е отговорил ... от короната и ваксината е 

 

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изтриеш грешката, веднага ли се появява пак?

Акумулатора сменял ли си го?

Поради някаква причина засича пад на напрежение и отчита грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Schnura да, веднага се появява.

Сменен е акумулатора.

По форумите съм срещал, че се окислявали контакти в платката на компресора, но тя е залята със смола. Един руснак си я беше оправил. По американските сменят компресор.

Не знам дали идва от модула на клапаните или от компресора.

Че да сменям и двете е цифра.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги днес смених акумолатора и след това ми светна лампата на компресора, като я загася продължава да работи компресора,че чак взема да пуши малко докато успея да откача акумолатора.Дайте съвет или да отивам в сервиз.Благодаря,поздрави!

 

@Schnura @Schnura

Колеги днес смених акумолатора и след това ми светна лампата на компресора, като я загася продължава да работи компресора,че чак взема да пуши малко докато успея да откача акумолатора.Дайте съвет или да отивам в сервиз.Благодаря,поздрави!

 

@Schnura 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз предполагам че релето е залепнало. Отпред под чистачките, пред пасажера. Лесно се сменя - 20-30 лв е ново. Аз го смених профилактично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.02.2022 г. at 21:32, bairai4o написа:

Колеги днес смених акумолатора и след това ми светна лампата на компресора, като я загася продължава да работи компресора,че чак взема да пуши малко докато успея да откача акумолатора.Дайте съвет или да отивам в сервиз.Благодаря,поздрави!

 

@Schnura @Schnura

Колеги днес смених акумолатора и след това ми светна лампата на компресора, като я загася продължава да работи компресора,че чак взема да пуши малко докато успея да откача акумолатора.Дайте съвет или да отивам в сервиз.Благодаря,поздрави!

 

@Schnura 

Щом не спира да работи компресора или релето е запекло или термодатчика, който е на главата на компресора не отчита повишаването на температурата.

Може и да се е откачил, но не знам тогава ще дава ли грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,утре ще се свържа с тях.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз рециклирах моя компресор в Ес Матик. Скоро беше, но не си спомням точно цената, ама ми се струва, че беше към 250-300лв. части с работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро смених моя. Бях намерил няколко варианта като цената за Вабко оригинален беше межу 750лв и от ауди за май над 3к. Реших да взема от Сматик - https://smatic.net/produkt/kompresor-za-vazdushno-okachvane-na-audi-a6-c6/. Няколко месеца вече и нямам проблем. Забелязах, че новия беше малко по-различен от моя - датчика е закачен отвъншната страна, а не влиза вътре при буталото. Ако правилно помня номера на кутията показваше че е за Мерцедес. Намерих го ей тука за малко по-евтино - https://www.air-suspension-parts.de/Mercedes-Benz:::48.html?filter_id=2. Един от тия по 300 евро е. Във вабонти ми казаха, че не предлагали вече на Вабко, а някви други, но бяха мисля към 600лв.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за съветите и помощта днес ми го смениха с нов WABCO в Smatic,надявам се всичко да е наред занапред.Поздрави!!!

Аааааа забравих да споделя тъй като временно пребивавам в Скопие и ми се наложи да отида тука за диагностика на този проблем с компресора. Та оторизирания сервиз на AUDI ми предложи да го сменят срещу скромните 2000 евро🤪

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, дано и при теб да няма проблем за напред.

Цената в Ауди не ме изненадва. В БГ са също някви такива цифрите, но както се вижда го има на много по-приемливи цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...