Jump to content

Rns-e и rns-e алтернативен софтуер


Recommended Posts

Здравейте.

 

Попаднах на този сайт https://rnse.pcbbc.co.uk/index.php .

 

Някой пробвал ли е софтуерите им за Rns-e навигацията ? Изглежда имат доста подобрения.

Има ли някой наблюдения вече?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Днес пробвах този софтуер (firmware) на моята рнс-е 192 версия с този софтуер.

Наистина сега разчете една сд карта 32гб sdhc sandisk ,но самите песни в нея нещо не-можа да ги подкара само ги прелиства но нито една не свири.

Сега ще е пробвам дали може да подкара и навигацията през сд картата  което за мен е по-важно.

Друго не мога да кажа освен че изписва sw version 0730 hw: h80 ,и да може би работи малко по бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега тествах и зареждането на карта от сд карта ,и както и предполагах работи което е страхотно. 

 

Уловката е ,че трябва да заплатиш 15паунда за да се използва софтуер изработен от тях (navPoint програма) ,или поне така се твърди. С тези 15 паунда може да се използва само за едно рнс-е или поне така твърдят.

Софтуера е елементарен все едно се записва двд диск само че върху сд карта. Аз лично използвах сд карта sandisk 32гб. Интересно е ,че след инсталирането на картите върху сд картата ,самата тя се разделя на два партишъна един фат32  и някакъв друг който windows 10/11 не го разпознават но е само 8гб (явно в него е картата).

След като се заплати сумата от 15 паунда получаваш лиценз за програмата и някакъв файл който трябва да се копира във сд картата (в дяла който е фат 32 го поставих аз).

 

След тази процедура рнс-е то прочете картата поставена във слот2 и като цъкнеш нави бутона всичко е както ни е познато ,с разликата ,че е много по бърза навигацията.

 

За хоратя който имат рнс-е мк2 (193) версията има и други екстри ,но аз лично не мога да ги пробвам. Но на мен ми стига и това ,че може да се зареди картата от сд картата ,че моята оптика тотално отказа да чете двд дискове ...

 

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Попринцип на а2 то ми. Но то е кодирано като а6 нещо си не си спомням точно.

След няколко седмици мога да кажа че си работи без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/1/2022 at 10:26 PM, kenwood2 said:

Здравейте.

 

Попаднах на този сайт https://rnse.pcbbc.co.uk/index.php .

 

Някой пробвал ли е софтуерите им за Rns-e навигацията ? Изглежда имат доста подобрения.

Има ли някой наблюдения вече?

 

Благодаря предварително.

 

 

Редактирано от Viho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз така и не разбрах,ако изтегля безплатния фирмуер и го инсталирам,за какво трябва да платя 15 паунда,само за ПОИ и как биха се добавили функциите при инсталиран фирмуер?

И как изтеглям пакета като платя?
Препратката е към PayPal след плащането връща ли ме към сайта със отключен линк за изтегляне?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще платя,просто се чудех дали трябва да тегля безплатния ъпдейт и да го инсталирам,или направо от линка да платя пакета и да инсталирам него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платих,завидните 36 лева,обаче освен екстрата Карта на SD карта,друго нищо,което да си заслужава парите.

Никакви подобрения не видях,освен че няма опция за изключване на AlbumArt и на песните без тези добавки седи супер грозно задния фон ... и се налага или да си добавите или да премахнете всичките обложки за да е както преди.

Да,друго положително е смяна логото на стартовия екран,което е добре.

 

Някой ако е забелязал някакви други положителни черти/добавки да сподели как се активират и прочие.

 

п.п Това е на 193PU навигация ъпдейтната до 0290 софтуер.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Има и цифров километраж на малкия дисплей на таблото, както и скролира имената на песните на същия дисплей. Можеш да си активираш SDS, както и да отключиш видео в движение, ако имаш видео интерфейс, сързан към навито.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на на кое нави - 192 или 193?
И може ли линк за сваляне на карти, защото качих сафтуера, но не мога да пусна навигация от SD карта, защото нямам какво да кача на нея.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.10.2022 г. at 14:15, Haribos написа:

Има и цифров километраж на малкия дисплей на таблото ...

 

Това на 192-версия май ... на 193-версия не е активно ... или поне незнам откъде се активира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
On 10/22/2022 at 6:09 PM, hudson said:

Това на на кое нави - 192 или 193?
И може ли линк за сваляне на карти, защото качих сафтуера, но не мога да пусна навигация от SD карта, защото нямам какво да кача на нея.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Аз говоря за RNS-E MK1 (192). Картите се правят със специален софт. Озвен това за да работят трябва да се плати на сайта за да имаш лиценз за ползване. Ако искаш звънни да ти обясня как става(0886016554).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/23/2022 at 8:04 PM, MAPTO7007 said:

 

Това на 192-версия май ... на 193-версия не е активно ... или поне незнам откъде се активира.

При мен се активира от инженерното меню - има DIGITAL SPEEDO, като кликнеш на него и се сменя цвета му от тъмно син на светло син със * отпред. Пише , че работи когато дисплея е в режим навигация. При мен се превключва в този режим като се задържи бутона select на лоста за чистачките(Ауди А6С5). Аз не мога да го пробвам, защото съм с друг ФИС дисплей и при мен нещо неработи. Отделно май бяй чел, че не работи на цветни дисплеи .

fis.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,мерси за разяснителната лекция.
Платил съм,инсталирал съм карти и така нататък.
Мисълта ми беше - това с километрите на ФИС дисплея,важи само за червените дисплей и вероятно версия МК-192
Аз съм с цветен и версия МК-193 ЛЕД ... а ти си още по-модерен така да се каже със КолорФИС руска мания 🍺

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново. Снощи си играхме с едно В7 с цветен дисплей и при него тръгна цифровия километраж, но той също е с със старото нави (192). Възможно е да не работи на 193 каквато е твоята.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 8 часа, Haribos написа:

Здравей отново

Ако не те затруднявам ... може да ми направиш една-две снимки на ФИС-а и в кое меню се активира на навито.
Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта си пише ама няма кой да види - скороста е само за RED DIS :)

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте отново колеги. Да се похваля, вече има вариант  навигацията да говори на български, да дава напътсвия на родният ни език.

Ето линк към едно мое кратко видео:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.02.2023 г. at 20:01, Haribos написа:

... навигацията да говори на български, да дава напътсвия на родният ни език ...


Няма ли да споделиш как става?
Само за 192 или може и за 193 версии да има кирилизиране.
Мерси.

п.п Видях как става ... мерси :)

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А гласовата навигация на Български,не намерих откъде да активирам?

Или пак отново е опция само за

192-ра версия на навигацията.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://rnse.pcbbc.co.uk/index.php

 

Подарявам диск за ъпдейт до  актуалната стабилна

Firmware ver. 0730 (192) за RNS-E GEN1

Firmware ver. 0300 (193PU) RNS-E GEN2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...