Jump to content

Проблем с хидравлика A6


Ivanst

Recommended Posts

Здравейте от нищото ми изникна проблем с хидравликата, волана върти един оборот да речем и след това почва да става трудно да се върти, отворих казанчето и течността я нямаше или да е била на минимума и долях оригинално масло. Въртях волана наляво надясно с идеята да се обезвъздуши но успех никакъв. Също така при натискане на спирачката волана почти напълно блокира. Възможно ли е да е клапана в казанчето или отиваме на помпа ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Клапан в казанчето няма, има в помпата на банджо болта. Той да запече не ми се вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, не може да бъде. Точно се прибирам от работа и при паркиране воланът затегна, както е описал колегата. При затрудненото движение усетих и някакви пулсации във волана. Не знам, тук воланът дали е електрически и да е от мотора проблем? Също съм с А6 4Ф, моята е края на 2006г..

Редактирано от Torrro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако повтори проблема, а вероятно щом се е появил веднъж, ще го направи и втори път, то след празниците ще води моята "изгора" на лекар. Благодаря за мнението за шейбата на помпата!

Редактирано от Torrro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги, 

И при мене изведнъж изчезна хидравликата и хидравличната помпа почна да издава странен звук. Мислех си че ще мога да се прибера без хидравлика но опитът беше неуспешен и след около 200 м се скъса демферната шайба на коляновия вал. Та въпроса ми е ако е затегнала хидравличната помпа може ли да се рециклира или трябва да се смени с друга?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, mshbul написа:

компресорът не вярвам да блокира

И аз съм чувал така, ама друго съм преживял. На мен лично се случи, после на още един приятел. За секунди се стопи ремъка и пластмасовата ролка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е така. Сигурно лагерите на оста блокират, не може да е вътрепността, тя се къса от ролката и без нещо особено да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...