Jump to content

Смяна на дискове


ники 125кс.

Recommended Posts

Моите излезнаха 321мм предните дискове. Смених днес предни и задни накладки TRW и някакви дискове. Видях, че старите бяха такива и съм много доволен, но се износиха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз се чудя да минавам ли на по големи,защото имам налични Ate power disc.

Между другото дайте мнение за хубава спирачна течност.

@ники 125кс. Ти реши на колко ще минаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отпред съм с ATE Power Disks вече 54 000. Нямам търпение да изтъркам и тези накладки и да ги хвърля. В каналите понякога влиза пясък, но пък иначе не успях да ги изкривя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично не съм доволен, първоначално ги сложих с ATE керамик серията накладки - не спираха накладките, смених ги с ATE gg накладки, които имат повече триене, взеха да спират, но...нямам търпение да ги махна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Vasil82 написа:

Между другото дайте мнение за хубава спирачна течност.

 

Аз на пролет ще сменям доста неща по спирачките + спирачна течност. Мисля да сложа Motul RBF600 или 660. Спрял съм се на нея, предимно защото казват, че не е агресивна към бои и лакове. Другите параметри......не са ми фактор, понеже няма да я прегрявам редовно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За спирачната течност, според мен е най-важно да се сменя редовно и правилно. Ако някой иска да минава на по-големи дискове (отпред и отзад), мога да предложа такъв сет на мнооого добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да и не, особенно като се сложи в уравнението цената на АТЕ Type 200 спрямо нормалните спирачни течности. Накратко смяна на 2 години и наливане на такава с по-високи показатели 😉

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято сменях всичко по спирачната система и сложих всичко ОЕ.Оригиналната течност в Шкода е 28лв 1литър и още 10лв за 0,25л.За смяната ми трябваше 1,25л заради това,че точиш докато излезе бистра течност и реално малко от нея заминава в коша.Оригиналната машина на VAG за смяна на спирачна течност го прави на 2 бара налягане.И аз с малко заигравка го правих така.На самотек смяната не знам колко,часа ще отнеме.

IMG_2210.jpg

IMG_3020.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щ се взимат най-вероятно 360 предни и 310 задни от А8 ца.
Пасват перфектно на А6 4f.
Днес мерих захвата на предните 360 мм. апарати и е същия като на моята.
На 4,2 тди кодовете са 1LL и 1KW.
Изпратено от моят SM-A225F с помощта на Tapatalk
Засега само си представям как ще спира тоя варел.
Някъде бях чел,че трябва нещо да се прекодира в ABS модула ,или нищо не се пипа там?









Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще караш ли със 17" джанти? Аз като търсех по-големи апарати за моя ъпгрейд беше важно дали ще влизат 17" зимни джанти. Затова се спрях и на ъпгрейд само на апаратите без промяна на размера на дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 18 ки от а8.
Днес ги пробвах на една а8-ца,пасват идеално.Някой да знае дали спортните маркучи ма FHL са добри?

Изпратено от моят SM-A225F с помощта на Tapatalk



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gangbango: ако джантите влизат около апаратите, дисковете няма да ги спрат? Апаратите винаги са по-изпъкнали или аз не те разбрах.

На 360мм и на мен ми е интересно дали биха влезнали моите сееемнайски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз искам да кажа логичното, че увеличаването на диаметъра на диска води до увеличаване и цолажа на джантата. Затова се спрях на промяна само в спирачния апарат, за да си ползвам 347мм диск и да си карам със 17ки. Като видях колко плътно влиза 17" джанта на 347мм диск съм на 99,99% убеден, че 360мм диск ще иска минимум 18 цола джанти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...