Jump to content

По - комфортни гуми ?


JBwalker

Recommended Posts

Здравейте!
Сдобих се с една 4.2 FSI каляска от щатско която скоро ще трябва да обуя с нови гуми за лятото. Сегашните ми са 265 40 20, толкова, колкото си пише и на вратата на колата, но малко дървеничка ми идва возията в момента. Уж я взех за повече комфорт, пък нещо не го усещам сякаш. А дупки при нас - бол!   И си мислех - да не би да е от гумите ?
Та се чудя дали някой е пробвал с по-висока гума като 235 55 18 колкото я дават за европейските модели с по-малките двигатели? И защо за моя двигател само за  20 цола са ми залепили на вратата, а пък същото купе в Европа го карат даже със 17 -ки ? Лично мен визията не ме интересува, не смятам да карам с над 200, но пък и не знам в завоите дали няма да носи прекалено много и дали ще спира добре пущината?
Затова искам да попитам - има ли някой опит с 18 - ки и може ли да сподели как е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно спирачните апарати на твоята кола не позволяват да се сложат 17-ки.

Виждал съм такава кола с 18-ки и буквално стоят като подарени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси някой колега от форума и от твоя град с 19" на 45 височина да тестваш за да знаеш как да процедираш . При мен зимни 18" на 40 височина са осезаемо с по комфортна возия от летни 255 35 19 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

255/45/19 е размерът за 19ки, може би, за това има толкова разлика във возията. Аз не намирам особена разлика между 265/40/20 и 255/45/19, така че едвали да минеш от ‘20 на ‘19  ще реши проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, vectra написа:

255/45/19 е размерът за 19ки, може би, за това има толкова разлика във возията. Аз не намирам особена разлика между 265/40/20 и 255/45/19, така че едвали да минеш от ‘20 на ‘19  ще реши проблема. 

Именно!

По моите сметки разликата е едва към 4 мм. с такива 19-ки.

 При 18 -ките  обаче вече отива на 3 сантиметра, което си е значително впредвид и по-малкото налягане с което е необходимо да се напомпа гумата (2.2 спрямо  2 .7 ).

Аз не съм пробвал 19-ки, но и не мисля че има смисъл заради тия 4 мм, затова питам за 235 55 18.

Някой пробвал ли е с тях? 

По дискотеки не ходя ( но все пак, някой ако има снимка може да сподели, де ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, може ли да изразиш впечатление има ли някакво клатене/носене в завой и проблеми при спиране ?

Какъв размер 18- ки ползваш ?

Твоята L-ка ли е ?

С какъв двигател си ( вероятно има отношение към спирачните апарати ) ?

Стържене ?

Снимка може ли да споделиш ?

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата от 18 и 20 ще е голяма. Доста по-кашкавалена ще се усеща в завоите, но по-малко шум и доста по-комфортно. Да не говорим че в БГ и гумите имат по-малък риск да си заминат.

Не съм сигурен че 18-ка се побира. 

image.png.bcd3b922085a9b17de63c7ce3ad117b7.png

Редактирано от Пилев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си 19-ки с хубави, комфортни гуми. По доста от ревютата онлайн има и фактор комфорт. Примерно Бриджстоун са едни от най-твърдите гуми откъм возия, аз лично никога не бих си купил. За късмет половината коли, които съм купувал нови, все идват с тях.

 

Като цяло А8 да вози дървено е много странно. Провери да нямаш някакви проблеми по окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 10.03.2022 г. at 17:52, V I P E R написа:

 

Като цяло А8 да вози дървено е много странно. Провери да нямаш някакви проблеми по окачването.

Не че вози дървено, просто очакванията ми бяха по-големи явно. Иначе окачването си е наред. А пък 19- ките ме съмнява дали ще помогнат поради нищожната им разлика със сегашните.

 

Май никой не е слагал 18- ки на такава, а ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Аз съм с 245/40/18-зимни и 255/35/19-летни със зимните комфорта е значително по добър . Колата ти незнам дали с 18-те няма да и стоят като "подарени" 19-те са достатъчно високи за да ти е комфортно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си разлика от производител до производител, отделно зимните гуми са с по-мек състав и е нормално да возят по-добре. Не бих сложил под 19 на тази кола, не виждам смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не се бъркам на никой кой за какво си е взел колата. На мен гъзарията ( която е пряко свързана с визията) ми е възможно най-най-последната грижа. В този смисъл дали изглежда подарени, харизани и т.н. просто не ме касае. 

Возията обаче определено се подобри. Двайските си ги бях запазил за всеки случай, но вече определено ще ги разкарам нанякъде. С тях усещах даже пукнатините на асфалта, камо ли някоя дупчица или гърбица на пътя. Чукаше на желязо при всяка "стандартна" за географските ни ширини дупка и после спирах да оглеждам джантите. Возих се и на 19-ки - същата работа - даже старата ми Лагуна беше с по-"мазна" возия.

Сега вече това го няма! Много по-меко преминава през легналите полицаи и изрязани бордюрчета при ремонтите на пътя. 

Не натрапвам мнението си на никого, но за мен категорично е ясно кой е правилния избор.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JBwalker На мен ми звучи като колата ти да има някакъв проблем, но дано да бъркам.

Като цяло според мен прекалиха с размерите на джантите, RSQ8 може да бъде поръчано с 23 цола... защо човек би искал да си причини такова нещо, не знам. И ще кажете пътищата са гадни при нас, така е, но и в чужбина пътищата не са перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...