Jump to content

Обслужване на Audi А4 B7 и допълнителни въпроси


Recommended Posts

Здравейте! Преди да започна с темата, се извинявам предварително, ако това не е правилния под-форум. Разгледах всички под-форуми, свързани с А4 и сметнах, че този е най-подходящ. На 18 г. съм, отскоро имам шофьорска книжка и карам колата на баща ми - Audi A4 B7 2.0 TDI (2005 г.). Не съм много компетентен, щом стане на въпрос за автомобили, но пък наскоро започнах да проявявам немалък интерес към автомобилите и най-вече към този модел. Бих искал да попитам няколко въпроса и бих бил благодарен, ако споделите. Преди да задам въпросите, бих ви споделил следните неща. 

 

Едното от тях е, че от известно време изпитвам проблеми с турбото - понякога колата губи мощност и не набира така, както трябва, затова я загасвам в движение, след което я паля и се оправя. Колебаех се между това да не би да е задръстено поради некачествено масло или гориво; от всмукателния колектор или от нещо друго. Причините може да са различни, затова се обръщам към вас. Разбира се, вие няма как точно да знаете, но ако това ще ви помогне - когато я паля и подам газ, започва да вие. Не съм гледал цвета на изгорелите газове, но не съм забелязал да е черен или синкав. 

 

И другото нещо е, че надрасках колата на две места, от които едното надраскване е средно. Отделно, че не само аз съм неопитен шофьор, но има и други такива - бяха ме надраскали, а драскотината е дълбока. Затова бих искал да ви попитам колко би струвало едно пребоядисване на задна броня (или само пребоядисване на проблемните места), защото е одраскана на две места (по краищата). Знам, че този въпрос е относителен и зависи от доста неща, но дори и да не са точни цени, не е проблем.

 

А ето и самите въпроси: колко би струвало пълно обслужване на този модел (масла, ремъци, филтри и др.), колко би струвала пълна автомобилна диагностикаколко би струвало почистване на турбо със/без сваляне (разбира се, ако проблемът е от задръстване) и колко би струвало пребоядисване на задна броня (или само на проблемните места)? Разбирам, че въпросите и цените са относителни, но както казах - не е проблем, ако ми кажете и приблизителни цени, колкото да се ориентирам. Също така ще съм ви благодарен, ако ме насочите към добри автосервизи и автобояджии в Плевен.

Благодаря ви предварително и се надявам да няма обиди/иронизиране от ваша страна. 

 

 

 

274969606_497881661931001_6744687994516472412_n.jpg

275010901_360301779295540_6372708880179964701_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, по въпроса с турбото мога да коментирам. Не знам какво точно е турбото и двигателят, но аз имах преди 4г Пасат 5,5 1,9тди 131кс и с такива симптоми се наложи да рециклирам турбото. Рециклиране с почистване на турбо пътища и тн (общо-взето всичко, което би довело до подобен проблем в близко бъдеще) струваше тогава около 1200лв за цялата процедура  в средно скъп сервиз с ползване на външен сервиз, който прави само търбини. Според мен за турбото отиди на диагностика, защото ако се счупи в движение и не загасиш навреме колата нещата могат да станат доста грозни... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За София, боядисване - Auto The Best.

Можеш и да намериш страницата във FB.

Цените на мърлячите са 150 - 200 на детайл.

Цените на качеството са 250 - 350 на детайл.

Проблемът тук е инфлацията, т.е. тия цифри може и нагоре.

Няма да говоря за цени на боя, ток, гориво и т.н..

Алтернатива на Павлин, за мен лично е - Lotus Auto в квартал Дружба (може и да е сменил локацията, има FB страница).

Цените са подобни.

 

За турбината - D-BROS Automotive, имат FB, пак в София. Звъниш за цена.

Сваля се, гледа се, профилактика и стенд и т.н..

 

За обслужването - около 1000 лв. предполагам 4-цилиндров дизел.

 

АвтоДиагностика - купи си 1 кабел от sklad666, и си прави диагностика сам, че ще фалираш с по 50 лева диагностика на месец.

Това е общо взето.

Пари ти трябват, предвид че инфлацията и всички услуги ще са нагоре.

За масло ти препоръчвам - Ravenol RUP 5W-40 505.01 или Ravenol VMP 5W-30 507.00.

 

Мнението ми е лично, и не съм някакъв мега-експерт.

Просто имам някакви впечатления от последните години.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
На 21.03.2022 г. at 1:44, Серафим Йорданов написа:

 

Благодаря за информацията!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...