Jump to content

ВИН номер на Ауди Q5 8R


Gangbango

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Карам А6 4Ф и съм подготвил да правя ъпгрейд на спирачките с такива от Q5 8R - 4 бутални брембо. Понеже ще събирам всичко - накладки, скоби, маркучи, може ли някой с Q5 и 345мм предни дискове, да ми напише ВИН номер, за да ми търсят частите по-лесно в сервиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с брембо 4 бутални отпред.

Само да кажа, че апарат втора ръка върви 300лв и е по-трудно намирането. Нов е към 800лв с отстъпка от порше. 

По-трудно се обезвъздушават и се чупят пъпките за обезвъздушаване, защото са стоманени, а апарата е алуминиев. 

Spoiler

WA1CGCFP6FA005411

Между другото могат да се сложат 6 бутални от Porshe Macan, но там трябва да се сменят и e тия работи.С тях е plug and play. 
 57f344a99210739d2063eb5ff29170fe.jpg

f3be3467fcba669e14fc9e87438c6afe.jpg

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега!

Не ми се скачаше в дълбокото с 6 буталните. Аз исках да мога да си карам 17" джанти зимата. Блгодаря за ВИН-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че ще можеш да набуташ 17ки на тия апарати. на q5 го дават го да побира 18ка мин. 

 

 

едит: дисковете са 365мм. Да не е друг апарата ? 

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия апарат 4-бутален го има във вариант за 321мм диск и 345мм диск за Ауди Q5. Разликата е в ухото в задната страна на апарата. Предполагам, че за да се монтира и с 365мм диск, апарата е същия, но монтажните точки на шенкела са по-изнесени навън от главината. Иначе аз взех апаратите и ги монтирах за проба. Влизат 17", но понеже диска ми е 347мм. По-нагоре няма шанс да влезнат.

брембо 4.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@Gangbango ще ти ползвам темата да питам един лайшки въпрос.

Намерих Джанти от 4G по-конкретно модел-а 4G0 601 025S Те са с ЕТ45 за разлика от фабричните за Q5, Които са с ET39. Та се чудя дали няма да опират. И би ли било проблем ако сложа гума 235/55/19 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение и разликата в "J" на джантите каква е. Ако джантата е едновременно с по-голямо ЕТ и по-голям J , евентуално конфликта е при окачването. Ако обаче джантата е с по-малко ЕТ и по-голямо J, тогава конфликта се измества към веждата (калника). Това е сравнено с фабричните ЕТ и J на оригинална Q5 джанта.

За гумата има значение отново J на джантата. Аз карам 235мм широки гуми на 8,5J и стоят муцка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от 4G са 8.5J,Фабричните за Q5 ги дават 8J. Утре или в сряда ще отида да ги видя. Би трябвало да има достатъчно място навътре. 

 

Един, пренебрежително малка е разликата. 

 

Screenshot_20220404_232201.jpg

Редактирано от Drone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тия апарати е задължително да са боядисани в подходящ цвят. Не знам какъв трябва да е за да пасва на сивото. Но е задължително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя апарат е сложен скоро, след като пробката се прецака и стария апарат имаше нужда от наваряване. Не ми се занимава точно сега с боядисване на апарати. По-нататък ще се доизпипва. 

Да червените грам не ме кефят, но са такива в момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...