Jump to content

Помпа за вторичен въздух на C6 2.8 FSI 220hp Quattro


pepinokc

Recommended Posts

Колеги някой случайно да е отстранявал софтуерно проблема с помпата за вторичен въздух на горе споменатата кола и да каже оказва ли някакво влияние на работата на двигателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За С5 е,но мисля че принципа е един и същ https://www.youtube.com/watch?v=GwGhOLs_isM

Човека казва,че няма никакви проблеми,дори не набива грешка.Идеята на цялата система е ламбда сондите да заработят по-бързо в оптимален режим на студен двигател заради еко нормите.

Пробвай по този начин с махане на предпазителя,вижда ми се най-лесно,ако усетиш някакъв проблем винаги може да върнеш предпазителя.

Редактирано от Berkut74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега, ще го пробвам този вариант, да се надяваме че и при C6 ще работи :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще запише грешка за помпата ако се махне предпазителя, но не пречи да се опита. На А6 С6 предпазителя е в кутията пред пасажера, там се намира и ЕКУ-то на двигателя. Пиши после като махнеш предпазителя дали се изтрива грешката и дали не се появява пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да споделя...нищо не стана 😁 на С5 може но тук не става, освен че ECU то е от страната на пасажера няма такъв предпазител като на брата Руснак, е може някъде отдолу под компа да се намери, ама реших да не пробвам, че да няма после "колеги помагайте" 😂. Та ще се търси друго решение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми 4F-ka 2.4 бензин се скапа "прахосмукачката" :lol:,сложих друга която изкара месец и умря...извадих буксата свързах една крушка H7 и приключих с грешките...крушката я вързах някъде отдолу не помня ,и светеше на студен мотор по минута макс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

🤣 това звучи интересно с крушката, ще се пробва колега...да чукна на дърво вече повече от седмица не и е светил чека, ама е ясно въпрос на време е да светне пак, но крушката е вариант 🤣😂🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...