Jump to content

Не се отключва/заключва колата през ключа


pepinokc

Recommended Posts

Проблема е следният, колата е А3 8Р Sportback има два оригинални ключа но не иска да се отключва/заключва от тях, батериите им са сменени име направено обучение, но единственият вариант да се отключи/заключи е през ключалката на шофьорската врата. Интересното е че като се отключи колата през ключалката не отключва цялата кола, а само шофьорската врата и съответно алармата не се изключва така, защото след 10-15сек започва да и мигат аварийките. Още по странното е, че направих нов ключ, обучен разбира се, но когато е на колата в контакта и го извадиш и натиснеш отключва/заключва, но като мине известно време трябва да го натискаш 20тина пъти, за да отключи/заключи колата. Смених модула в шофьорската врата с друг със същия номер, но резултат нямаше. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем бих се радвал да сподели.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не ти работи централното, но по принцип може да е програмирано само шофьорската врата да се отваря през бравата. Сирената също изглежда, че не бачка щом само мига и не свири. Нямаш ли диагностика за грешките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и ще кача снимки на грешките, че аз не мога да се ориентирам от кое може да е! А има ли някой колега, който може да го оправи проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я закачих на VCDS и излезнаха тези грешки:

01134 Alarm Horn (H12)

01305 Databus for infotainment

01304 Radio no signal

Сега като я прочетох ми става ясно, че целият проблем май идва от сигнала на радиото, който всъщност липсва, аз го отдадох на това че сложих от онези Китайски мултимедии, но и преди това си имаше проблем с оригиналното радио. Някой знаели, къде се намира модула на радиото и антената да ги проверя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антената на радиото няма нищо общо с централното заключване. Виж си грешките във всички модули с VCDS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А нали чува сигнала от ключа чрез антената на радиото...централното си работи, от бутона в купето може да се отключва/заключват вратите, както и от новият направен ключ, само че след двайсетина натискания!

Редактирано от pepinokc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен станциите на радиото, друго не "чува" от антената на радиото .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...