Jump to content

Смяна на масло на ZF кутия


Recommended Posts

Здравейте колеги, тъй като съм нов член на групата предварително се извинявам, ако нарушавам правилата или пускам тема по която вече е говорено, но след доста четене не стигнах до отговор...как се сменя маслото на скоростната кутия на A6 C6 с кутия 6 степенен ZF. Бих се радвал да споделите мнения на машина ли се сменя или не, къде сте доволни от смяната и единствено оригинално масло ли се сипва? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително ръчно! Не на машина.

 

Има си процедура от ZF - производителя на кутията.

Аз бих заложил на оригинален кит за подмяна, идва с всичко необходимо - филтър, гарнитури, дори болтове.

Цената му е от 330 до 370 лв, може и нагоре.

 

https://aftermarket.zf.com/sea/en/aftermarket-portal/passenger-cars-and-lcv/know-how/useful-tipps/transmission-oil-change/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.04.2022 г. at 6:46, Walters написа:

Здравейте колеги, тъй като съм нов член на групата предварително се извинявам, ако нарушавам правилата или пускам тема по която вече е говорено, но след доста четене не стигнах до отговор...как се сменя маслото на скоростната кутия на A6 C6 с кутия 6 степенен ZF. Бих се радвал да споделите мнения на машина ли се сменя или не, къде сте доволни от смяната и единствено оригинално масло ли се сипва? Благодаря предварително.

Здравей!

Ръчно се сменя маслото.

С КИТ-а на ZF.

На мен ми смениха маслото в Ди-брос София.

Доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте

От скоро карам ауди

Та въпроса ми е !

Трябва да сменя масло на двигател и кутия, някой поръчвал ли е от Германия

Ако да ,какви ви е мнението ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идват в бутилки и са масла ... нз какво очакваш да чуеш.

Едва ли някой е правил анализ на масло купено в България и такова от Немско.

 

Иначе ето ти сайт от където доставят безплатно до България при поръчки над 150 или 200 евро.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/4/2022 at 9:10 AM, Schnura said:

На мен ми смениха маслото в Ди-брос София.

помниш ли ориентировъчна цена само за труд колко взеха? 50. 100, 200? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на маслото в тези кутии си има специфика и трябва да се направи от човек за който тва е рутина.Масло аз бих сложил само OEM ,ръчките понасят сякви извращения но за автомат човек не трябва да експериментира.За сервиза D-bros само хубави отзиви съм чел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Ивайло Димов написа:

Смяната на маслото в тези кутии си има специфика и трябва да се направи от човек за който тва е рутина. Масло аз бих сложил само OEM, за автомат човек не трябва да експериментира.

 

Приказки от хиляда и една нощ...  процедурата е написана като за пълни дебили, та да трябва си някой дето е завършил минимум Магнаурската школа и сменил маслото на поне 2-3000 (две три хиляди) ЗФ кутии. 

 

ОЕМ масло ако визираш туби от ауди/VAG айде по сериозно. Цената е безумно висока. Както е писано малко по нагоре ZF имат кит за смяна на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кит на ZF и макс 1 час. Супер лесна си е процедурата, но малко може да се поизцапаш, изисква си подемник и в един момент втори човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петров заядлив си ,човека щом пита значи не му е ясно 🙂.Не знам къв ти е проблема ,явно ядеш много солено ,за теб може да е лесно.....за питащия трудно .То много има изписано и за много неща ,въпроса е човека дали има умения да го направи .

 

 

 

Посипвам си главата с пепел за OEM маслото....то два пъти по-скъпо 🤣😂😂😨

Редактирано от Ивайло Димов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря принципно, че няма нищо извънземно за да търси определен сервиз и т.н. 

 

Реално процедурата е точиш маслото, сваляш картера чистиш, сменяш филтъра, слагаш картера с новите магнити, гарнитура и болтове. Стягаш по определен ред с динамометричен ключ (нещо непознато за бай Гошо). Наливаш масло, палиш колата, изреждаш предавките по определен начин, чакаш да загрее маслото до определена температура проверяваш нивото и според зависи доливаш или източваш завиваш пробката и готово. Ся според зависи може да се ресетнат адаптациите и те така. 

 

Кай ся трябва ли за всичко това някой супер механик

🤔🍻

 

П.с. Възможно е да има малки неточности относно процедурата.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.04.2022 г. at 0:14, OvivO написа:

помниш ли ориентировъчна цена само за труд колко взеха? 50. 100, 200? :)

Не.

Много неща ми правиха и платих всичко наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петров ,да за теб и технически грамотен човек не е сложно ,но има хора дето това не им се отдава .......практически са специалисти в друга област и са само драйвери ,сиреч могат да си налеят само течност за чистачки и да си проверят нивото на масло в двигателя :) .Пак казвам ,човека ако знаеше как се случват нещата не би питал във форума .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...