Jump to content

Audi a6 C7 320 коня мнение


Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

От известно време се разхождам по автокъщи и гледам ц7 3.0 дизел 320 коня.

 

Знам че  това са теми които може би са разисквани, но може ли някой да ме посъветва за неща които да гледам на първо четене (колата въпреки това ще ходи в сервиз)

 

Също така гледах една която докато работи на място миришеше на сажди (уж твърдяха че ДПФ и Катализатори не са махани) и също така имаше някаква вибрация вътре на място в купето.

 

Ще съм благодарен за мнения и съвети също за най-големите болки на този модел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямата болка при 3.0 tdi e първоначалното обслужване, което може да ти излезе цяло състояние - само смяна ангренажни вериги е към 3500 лв.

 

За да няма много други изненади след това - обстоен преглед в сервиз и тест драйв преди закупуване, най-добре в DasWelt.

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.04.2022 г. at 16:35, audiVAG написа:

@moto_fan Благодаря очаквам отговор значи

Лично мнение, базирано на опит и разговори с по-компетентни за тази кола. 

Търси извън България и да е на под 100 000 км.

Колкото по-малко, толкова по-добре. 

Точно сега не е момента за купуване на такава кола, защото са адски скъпи.

Не се подлъгвай по евтини кръшове на незнайни километри и обслужване.

По-добре малко повече пари в началото и после без проблеми, отколкото абонамент за сервизите.

Ремонта е много скъп на всичко.

Отделно нерви и стоиш без кола, докато е в сервиза.

Аз моята я взех на 50 000 км. 

Сега е на 95к.

Нямам грижи нито с мотор, нито с кутия. 

Колата е перфектна и доставя истинско удоволствие от карането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята насмърдява на място, щото зимата не й се раздава достатъчно от десния педал :)

лятото се оправя рЕзко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Милослав  Колата има грешка в диагностиката че няма връзка с дистроника.Това възможно ли е да е някакъв малък проблем или решимо? Че слушам само нов дистроник оправяло нещата. @Schnura 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма прекъснати кабели, драмата ще да е в самия дистроник (ляв или десен). 

 

За чий не си вземеш кола от Немско? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло колата е минала през оторизиран и сериозен сервиз в който много обстойно е прегледана. Това малко или много ме успокоява че ще са само намерените неща.

Иначе всичко е възможно факт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда, че сам се надъхваш да си купиш кола с разни проблеми (може би относително дребни).

Драмата с дистроника за същата кола ли се отнася или за друга ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че колата ти минава през какъвто и да е сервиз не е гаранция, че е читава. Това е кола която тябва да имаш 5-10 хиляди за непредвидени разходи (мотор кутия) Това ако не те притеснява взимай и не го мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 14.04.2022 г. at 13:03, audiVAG написа:

Като цяло колата е минала през оторизиран и сериозен сервиз в който много обстойно е прегледана. Това малко или много ме успокоява че ще са само намерените неща.

Иначе всичко е възможно факт. 

 

Като цяло басня са ти разказали или ти си я взел и си я закарал в Порше, защото нещо намирисва тая кола много. Дай да и видим обявата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как купувате такива коли.Моята е на 350 000км и никога по никакъв повод,температура или начин на шофиране,не е мирисала на масла,сажди или други такива.Винаги отзад ауспусите са като нови отвътре и дори и при регенарация мирише само леко на характерните за дпф изгорели газове.Вибрации и колебания в работата на мотора никога не съм имал нито студен нито топъл.Също и веригите не са сменяни.Смятайте тия коли с вибрации и миризми на колко км са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МИТАКА1654 Супер колега! Радващо е че има добре подържани и гледани екземпляри. В моят случай прецених и взех, надявам се всичко да е наред и да имам късмет с колата че да мога и аз спокойно да кажа " на 350к е колата и не съм имал никакви проблеми" 

Би ли споделил някакви специфики и мнение? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@audiVAG Ти си знаеш,дано да нямаш никакви ядове и грижи.По принцип това е топ мотора в това купе за мен.Смяна на масло на 10к макс,нафта не пробирам,добавки задължително за горивото и редовно даване на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МИТАКА1654 Дай боже!

Скоростната кутия на колко км и как я обслужваш? Също така нещо за рейката и диференциала да имаш като наблюдения или проблеми? Там нещо обслужва ли се?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...